Na sygnale Redakcja poleca

Poszukiwania miłośnika survivalu

W dniu 8 stycznia 2021 r. około godz. 20:00 na telefon 112 zadzwonił mężczyzna przedstawiając się jako miłośnik survivalu, który prosił o pomoc. Mężczyzna poinformował, że znajduje się w lesie na terenie rezerwatu Strugi Cisowskiej. Dzień wcześniej uległ wypadkowi – wpadł do rzeczki doznając urazu nogi i nie mógł wstać o własnych siłach. Z powodu wyziębienia organizmu tracił siły, co dodatkowo utrudniało mu powrót do domu.

Funkcjonariusze na podstawie opisu próbowali ustalić miejsce przebywania zaginionego. Do poszukiwań wykorzystano techniczne środki namierzania oraz zaangażowano znaczne siły policyjne, strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także ratowników z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdyni. W działaniach uczestniczył też policyjny pies tropiący.

O godz. 23:15 akcja zakończyła się sukcesem, gdyż w kompleksie leśnym w okolicy Łężycy odnaleziono mężczyznę. Przy użyciu specjalistycznych noszy został on odtransportowany do karetki pogotowia.

Dzięki współpracy wielu służb, tym razem akcja zakończyła się sukcesem. Apelujemy jednak do wszystkich miłośników „przygody” o kierowanie się większą rozwagą i roztropnością.

fot. KMP Gdynia

Źródło: KMP w Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x