koronawirus Morskie sprawy Za miedzą

Port Service dba o bezpieczeństwo Pomorza

W ramach walki z pandemią i zabezpieczania mieszkańców Pomorza, Port Service podejmuje się odbioru odpadów medycznych z punktu Drive-Thru utworzonego przez UCK przy Muzeum II Wojny Światowej.

Szybki dostęp do diagnostyki wykrywającej zakażenia koronawirusem, izolacja i przestrzeganie procedur to podstawa, na której opiera się – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie –zapobieganie skutkom pandemii. Punkt Drive-Thru utworzony przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, przy gdańskim Muzeum II Wojny Światowej jest jednym z elementów pomorskiej strategii ograniczania zasięgu COVID-19. Punkt ten każdego dnia generuje setki kilogramów odpadów potencjalnie skażonych koronawirusem. Ich bezpieczne unieszkodliwianie to zadanie, z którym mierzą się pracownicy Port Service.

– Od początku pandemii spalarnia Port Service wspiera pomorskie placówki medyczne i odbiera, a następnie usuwa odpady mogące stanowić potencjalne źródło zakażeń. Każdego dnia do Port Service trafia ok. 10 ton odpadów z różnych zakątów województwa, co pozwala szpitalom i przychodniom funkcjonować i stale chronić zdrowie pacjentów. Teraz wspieramy również punkt Drive-Thru utworzony przez UCK

 – mówi Alicja Nadarzyńska Dyrektor ds. Ochrony Środowiska Port Service:

– Nasi pracownicy z największą starannością i zachowaniem procedur bezpieczeństwa przeprowadzają proces utylizacji, dzięki któremu pozostałości po diagnostyce i leczeniu koronawirusa przestają być zagrożeniem dla mieszkańców regionu – dodaje.

Biuro Prasowe Port Service

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x