Port Gdynia: Podpisanie umowy z Pelixar S.A.
Biznes Morskie sprawy Redakcja poleca

Port Gdynia: Podpisanie umowy z Pelixar S.A.

Port Gdynia, jako port podwójnego przeznaczenia port o kluczowym znaczeniu dla gospodarki i obronności państwa oraz gospodarz HNS, bezpieczeństwo traktuje jako sprawę priorytetową. Właśnie dlatego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa są wdrażane we współpracy ze specjalistami oraz dostosowywane do dynamicznie zmieniającego się otoczenia oraz nowych zagrożeń.

Podpisanie umowy z firmą Pelixar S.A., z Parku Naukowo – Technologicznego, jest sformalizowaniem współpracy ws. projektu pilotażowego wdrożenie Lotniczego Systemu Monitoringu spersonalizowanego na potrzeby Portu Gdynia.

ZMPG S.A. zdecydował się na realizację przedsięwzięcia realizując długofalową strategię stworzenia unikalnego systemu bezpieczeństwa. Dron będzie nie tylko monitorował teren portu, wesprze portowych strażaków ale również ma posłużyć do monitorowania środowiska. Dzięki innowacyjnemu systemowi załadunku i zrzutu dron zostanie też przetestowany w zakresie dostarczania niewielkich przesyłek z portu na statek stojący na redzie.

Ponadto zadanie jest komplementarne z nawiązaniem współpracy z firmą APS oraz 43 Bazą Lotnictwa Morskiego w Gdyni ponieważ LSM, docelowo ma zostać oparty na systemie do zarządzania ruchem dronów (Drone Traffic Management, DTM).

Realizacja tak ambitnego projektu w formie badawczo – rozwojowej sprawia, że Port Gdynia nie tylko wykorzysta najnowszą technologię do zabezpieczenia portu ale również wydatnie przyczyni się do zapewnienia warunków do jej rozwoju.

Realizowany program pilotażowy usytuuje Port Gdynia wysoko w hierarchii portów morskich świata.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x