Na zdrowie Z Gdyni

Poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych od października w gdyńskim szpitalu

W Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni 1 października 2019 r. zostanie uruchomiona poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych. To trzecie, po Gdańsku i Słupsku, takie miejsce w województwie pomorskim, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy regionu.

 

Szpital wchodzi w skład spółki Szpitale Pomorskie.

 

Pomoc ze znieczuleniem ogólnym

Zdrowotne świadczenia stomatologiczne będą realizowane ambulatoryjnie w znieczuleniu ogólnym. Chodzi o osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności posiadające wskazania do tego typu leczenia.

Świadczenia ogólnostomatologiczne w znieczuleniu ogólnym przysługują:

  • dzieciom i młodzieży do 16 roku życia – z orzeczeniem  o niepełnosprawności,
  • osobom pomiędzy 16 a 18 rokiem życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym,
  • osobom powyżej 18 roku życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych.

– Zapisy do stomatologa już trwają. Rejestracji w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni (Planowa Izba Przyjęć) – wejście od placu Kaszubskiego lub pod nr tel. 58 726 08 60 – informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich.

Dorota Kulka  

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie