Kultura

Popisz się talentem – marzyciele, do piór!

Popisz się talentem – marzyciele, do piór!

Dzieciaki, chwytajcie za pióra! Rusza Popisz się talentem – największy konkurs literacki w kraju dla uczniów szkół podstawowych. Nagrodą jest debiut w prawdziwej książce!

Już od 2 kwietnia trwa 3. edycja konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych

Popisz się talentem, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. W tym roku zapraszamy dzieci do napisania o swoich największych marzeniach. Jury konkursowe wybierze 30 laureatów, których opowiadania zostaną opublikowane w prawdziwej książce! Opowiadania można zgłaszać do 28 kwietnia, szczegóły znajdują się na stronie www.nowaera.pl/popiszsietalentem.

W tym roku tematem Popisz się talentem są dziecięce marzenia. Zadaniem uczniów, którzy chcą wziąć udział w konkursie, jest napisanie opowiadania o ich wizycie w “Punkcie spełniania marzeń”.

O spełnienie jakich marzeń poproszą? Co może się w związku z tym wydarzyć? Opowiadania o objętości nie większej niż 500 słów (2800 znaków bez spacji) należy zgłosić do 28 kwietnia za pośrednictwem strony www.nowaera.pl/popiszsietalentem. Można tam również znaleźć pełen tekst zadania konkursowego oraz regulamin.

– Dotychczasowe edycje konkursu Popisz się talentem pokazały, że w każdym zakątku naszegokraju mieszkają dzieci, w których drzemie prawdziwy talent literacki. Trzeba tylko pozwolić muzaistnieć. Dlatego naszym celem jest wsparcie uczniów – tak by zechcieli spróbować swoich sił iodważyli się sięgnąć po pióro. Najbardziej liczy się dla nas sam pomysł na opowiadanie, ale żebypomóc uczestnikom konkursu, na naszej stronie internetowej publikujemy również szeregpraktycznych porad na temat pisania

– zachęca uczniów do udziału w konkursie Małgorzata Jankowska specjalista ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu

Popisz się talentem.

Laureatów konkursu poznamy 3 czerwca, a na jesieni ukaże się książka ze zwycięskimi opowiadaniami. W tym roku cały dochód ze sprzedaży książki pokonkursowej wydawnictwo Nowa Era przekaże na rzecz Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

Wydawnictwo Nowa Era stworzyło konkurs Popisz się talentem w 2017 roku. Obecnie jest to największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce. Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych.

Popisz się talentem to także szansa na prawdziwy literacki debiut pod okiem fachowców. We wszystkich edycjach konkursu główną nagrodą dla laureatów jest publikacja zwycięskich opowiadań w prawdziwej książce – profesjonalnie zredagowanej i przepięknie ilustrowanej. Co roku na konkurs spływa około 5000 opowiadań z całego kraju, a ocenia je kilkuosobowe jury

Do tej pory ukazały się dwie książki z opowiadaniami laureatów konkursu: Ukryte światy (2017) iTajemnicza wyprawa (2018).

Prace konkursowe można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem między 2 a 28 kwietnia.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych – dla klas 1-4 oraz 5-8. Wyniki zostaną ogłoszone 3 czerwca, a książka z opowiadaniami laureatów konkursu ukaże się tradycyjnie na jesieni tego roku.

Patronem honorowym konkursu jest Polska Sekcja IBBY, a patronami medialnymi magazyn Świerszczyk, TVP ABC oraz portal Qlturka.pl. Partnerem specjalnym 3. edycji konkursu jest Fundacja Mam Marzenie, na rzecz której zostanie przekazany cały dochód ze sprzedaży tegorocznej książki pokonkursowej.

Informacja prasowa

Powiązane tematycznie

Byli sobie raz. Maria Konwicka o ojcu, historii i emocjach

Kultura i rozrywka

Pomorze na morze – z nowej gdyńskiej mariny

Redakcja Morska

POLARYZACJA – Gdynia Design Days 2019

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie