Polityka Za miedzą

Pomorscy samorządowcy o zmianach w PIT

Spotkanie samorządowców w gdyńskim magistracie, od lewej Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego, Aleksandra Dulkiewicz - prezydent Gdańska, Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni i Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, fot. Kamil Złoch

Włodarze Trójmiasta i Marszałek województwa pomorskiego spotkali się w Gdyni, aby dyskutować o najważniejszych sprawach dotykających lokalne samorządy. Wojciech Szczurek, Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Karnowski i Mieczysław Struk rozmawiali na temat zbliżających się zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych.

Systemowe zmiany w ustawie o podatku PIT mogą mieć kluczowy wpływ na codzienne funkcjonowanie samorządów. W gdyńskim magistracie z Wojciechem Szczurkiem spotkali się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

– Jest nam niezwykle miło poinformować, że, już tradycyjnie w tym gronie, spotkaliśmy się ponownie. Tym razem w Gdyni, żeby porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących całego regionu i naszych miast – podsumował prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Samorządowcy podczas spotkania w Gdyni poruszali temat wprowadzania w życie zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli tzw. „PIT dla młodych” oraz procedowanego aktualnie w Sejmie obniżenia stawki PIT. Zmiany w znaczący sposób wpłyną na budżety samorządów. Trwają szacunki, na ile obniżą się wpływy do budżetu miasta.

Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Czekanie na kryzys

Homo Politicus

Prezydent Gdańska odebrała nagrodę księżnej Asturii dla miasta Gdańska

Redakcja

Finał sezonu na Torze Pszczółki!

Redakcja Sportowa

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie