Polityka Za miedzą

Pomorscy samorządowcy o zmianach w PIT

Włodarze Trójmiasta i Marszałek województwa pomorskiego spotkali się w Gdyni, aby dyskutować o najważniejszych sprawach dotykających lokalne samorządy. Wojciech Szczurek, Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Karnowski i Mieczysław Struk rozmawiali na temat zbliżających się zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych.

Systemowe zmiany w ustawie o podatku PIT mogą mieć kluczowy wpływ na codzienne funkcjonowanie samorządów. W gdyńskim magistracie z Wojciechem Szczurkiem spotkali się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

– Jest nam niezwykle miło poinformować, że, już tradycyjnie w tym gronie, spotkaliśmy się ponownie. Tym razem w Gdyni, żeby porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących całego regionu i naszych miast – podsumował prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Samorządowcy podczas spotkania w Gdyni poruszali temat wprowadzania w życie zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli tzw. „PIT dla młodych” oraz procedowanego aktualnie w Sejmie obniżenia stawki PIT. Zmiany w znaczący sposób wpłyną na budżety samorządów. Trwają szacunki, na ile obniżą się wpływy do budżetu miasta.

Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie