Wikipedia
Informacja prasowa Pomoc i wsparcie Redakcja poleca Z kraju

Pomoc finansowa dla pracowników Rossmanna

Zarząd firmy Rossmann mając na względzie szczególne warunki w jakich przyszło obecnie pracować naszym pracownikom podjął decyzję o wypłaceniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych specjalnej, jednorazowej pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali.

Wsparcie otrzymają pracownicy wszystkich drogerii w woj. pomorskim

W przypadku ponad 80 proc. naszych pracowników będzie to kwota 500 zł brutto (pozostałe osoby otrzymają 400 lub 300 zł w zależności od dochodu na członka rodziny).

Już 14 marca zarząd postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach w dniach 16 marca – 15 kwietnia. Jego wysokość maksymalna wynosi 750 zł brutto i jest uzależniona od liczby przepracowanych w tym okresie godzin.

Przypominamy, że w trosce o naszych pracowników w sklepach, którzy są najbardziej narażeni ze względu na kontakt z klientami, podjęliśmy szereg działań mających gwarantować maksymalne bezpieczeństwo naszemu personelowi:

*) udostępniliśmy pracownikom pakiety informacji nt. zasad profilaktyki przeciwko zakażeniom wszystkimi kanałami komunikacji wewnętrznej

*) przekazaliśmy pracownikom żele antybakteryjne, preparaty do mycia i dezynfekcji klamek, powierzchni ekranów w kasach, także samoobsługowych, stanowisk foto, terminali płatniczych, klawiatur komputerów;

*) przekazaliśmy pracownikom rękawiczki ochronne oraz maseczki;

*) umożliwiliśmy wprowadzenie limitu klientów w sklepie;

*) zdecydowaliśmy o limicie nabycia 3 produktów z każdej kategorii, by każdy klient mógł kupić potrzebne mu artykuły;

*) odwołaliśmy zaplanowaną akcję promocyjną na produkty do makijażu by zmniejszyć liczbę klientów w sklepach;

*) zamontowaliśmy ochronne ekrany z pleksi przy kasach;

*) stworzyliśmy specjalne instrukcje bezpieczeństwa dotyczące postępowania w przypadku kontaktu z osobami zakażonymi;

*) dostarczyliśmy taśmę do oznaczania bezpiecznych odległości w sklepie;

*) wprowadziliśmy system zmianowy oraz przerwę techniczną w centrach dystrybucji (w tym czasie dezynfekujemy pomieszczenia wspólne).

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x