Redakcja poleca Z Gdyni

Pomaluj Gdynię kwiatami

Pomaluj Gdynię kwiatami // mat.prasowe Biura Ogrodnika Miasta

Kochasz kwiaty? Masz głowę pełną pomysłów na ciekawą aranżację przydomowego ogródka lub zieleni w nietypowym miejscu? Zgłoś się do konkursu „Gdynia w kwiatach 2019” i daj upust swojej kreatywności. Do zdobycia atrakcyjne nagrody.

Miasto skąpane w zieleni, to nie tylko przyjemność dla oka, to również wyższa jakość życia. Biuro Ogrodnika Miasta już po raz piętnasty zaprasza mieszkańców Gdyni do wzięcia udziału w konkursie „Gdynia w kwiatach”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że kwiaty w mieście są obecne nie tylko na skwerach i w parkach, ale również na tarasach, balkonach, w oknach i przydomowych ogrodach.

To także zachęta dla właścicieli budynków, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji do ukwiecania swego najbliższego otoczenia i zarazem publicznej przestrzeni miasta. Sfotografuj swoją aranżację i wystartuj w konkursie „Gdynia w kwiatach”. Na autorów najlepszych pomysłów czekają nagrody.

– Miasto jest specyficznym układem, na który składa się nasza wspólna praca. Dzięki niej staramy się poprawiać komfort naszego życia i lepiej spędzać czas na wolnym powietrzu. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich, niezależnie od wieku, pragnących podzielić się efektem swoich wysiłków, pomysłami oraz zaangażowaniem, do wzięcia udziału w konkursie – zachęca Patrycja Stefańska z Biura Ogrodnika Miasta.

Jak się zgłosić?

Do konkursu można zgłosić się na dwa sposoby: wypełniając specjalny kupon lub drogą mailową.

1. Uczestnicy zgłaszają zamiar przystąpienia do konkursu na kuponach wydrukowanych w „Ratuszu” lub poprzez przesłanie pocztą elektroniczną formularza z danymi i zdjęciami o rozdzielczości minimum 2480×3508 pikseli.
2. Każdy balkon, okno, taras, loggia, dach, wejście, ogródek i otoczenie budynku powinno być sfotografowane przez właściciela. Fotografie powinny być kolorowe wielkości formatu A4 (210mm x 297 mm) – maksymalnie 3 szt. – lub w formie cyfrowej na płycie CD.
3. Na kuponach, w e-mailu należy podać numer konta należącego do osoby, wspólnoty lub instytucji biorącej udział w konkursie.
4. Kupony wraz ze zdjęciami należy składać w siedzibie Biura Ogrodnika Miasta lub wysłać pocztą na adres: Biuro Ogrodnika Miasta (al. Zwycięstwa 291A, 81-525 Gdynia) lub wysłać mailem na adres: gdyniawkwiatach@gdynia.pl.
5. Termin składania kuponów i zgłoszeń mailowych upływa 23 sierpnia 2019 r.

Aranżację mogą być wykonane na balkonie, w oknie, na tarasie, loggi, na dachu, czy po prostu w przydomowym ogródku. Można je zgłaszać w czterech kategoriach:

1. Zewnętrzne części budynków jednorodzinnych
2. Zewnętrzne przyziemne części budynków wielorodzinnych (np. parterowe ogródki przydomowe, patio, dziedzińce, drogi dojazdowe itp.),
3. Nadziemne części budynków wielorodzinnych (np. balkony, dachy, okna, loggia itp.);
4. Zewnętrzne części budynków użytku publicznego. Istotne jest, by były one widoczne dla przechodniów, nieprzysłonięte płotem i innymi elementami architektury.

Zgłoszeń dokonują osoby w przypadku: 1 – właściciele domów; 2, 3 – właściciele mieszkań, współwłaściciele, zarządcy obiektów, osoby w imieniu osób lub jednostek mających prawo do władania tym terenem (wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe); 4 – właściciele, zarządcy obiektów.

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną?

W tym roku jury konkursu będzie brało pod uwagę nowe kryterium.

– Dodatkowym, nowym atutem branym pod uwagę w tym roku jest próba nawiązania do ogrodu rustykalnego, czyli wiejskiego, jak ogrody naszych babć, poprzez wykorzystanie typowych roślin oraz elementów wyposażenia – dodaje Patrycja Stefańska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu podczas targów „Dary Ziemi”.

Powiązane tematycznie

Zgłoś się na płatny staż w Brukseli

Redakcja

Frekwencyjny rekord w CN Experyment!

Redakcja

Uroczyście i radośnie, czyli 15 sierpnia #wGdyni

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie