Redakcja poleca Z Gdyni

Pomaluj Gdynię kwiatami

Pomaluj Gdynię kwiatami // mat.prasowe Biura Ogrodnika Miasta

Kochasz kwiaty? Masz głowę pełną pomysłów na ciekawą aranżację przydomowego ogródka lub zieleni w nietypowym miejscu? Zgłoś się do konkursu „Gdynia w kwiatach 2019” i daj upust swojej kreatywności. Do zdobycia atrakcyjne nagrody.

Miasto skąpane w zieleni, to nie tylko przyjemność dla oka, to również wyższa jakość życia. Biuro Ogrodnika Miasta już po raz piętnasty zaprasza mieszkańców Gdyni do wzięcia udziału w konkursie „Gdynia w kwiatach”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że kwiaty w mieście są obecne nie tylko na skwerach i w parkach, ale również na tarasach, balkonach, w oknach i przydomowych ogrodach.

To także zachęta dla właścicieli budynków, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji do ukwiecania swego najbliższego otoczenia i zarazem publicznej przestrzeni miasta. Sfotografuj swoją aranżację i wystartuj w konkursie „Gdynia w kwiatach”. Na autorów najlepszych pomysłów czekają nagrody.

– Miasto jest specyficznym układem, na który składa się nasza wspólna praca. Dzięki niej staramy się poprawiać komfort naszego życia i lepiej spędzać czas na wolnym powietrzu. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich, niezależnie od wieku, pragnących podzielić się efektem swoich wysiłków, pomysłami oraz zaangażowaniem, do wzięcia udziału w konkursie – zachęca Patrycja Stefańska z Biura Ogrodnika Miasta.

Jak się zgłosić?

Do konkursu można zgłosić się na dwa sposoby: wypełniając specjalny kupon lub drogą mailową.

1. Uczestnicy zgłaszają zamiar przystąpienia do konkursu na kuponach wydrukowanych w „Ratuszu” lub poprzez przesłanie pocztą elektroniczną formularza z danymi i zdjęciami o rozdzielczości minimum 2480×3508 pikseli.
2. Każdy balkon, okno, taras, loggia, dach, wejście, ogródek i otoczenie budynku powinno być sfotografowane przez właściciela. Fotografie powinny być kolorowe wielkości formatu A4 (210mm x 297 mm) – maksymalnie 3 szt. – lub w formie cyfrowej na płycie CD.
3. Na kuponach, w e-mailu należy podać numer konta należącego do osoby, wspólnoty lub instytucji biorącej udział w konkursie.
4. Kupony wraz ze zdjęciami należy składać w siedzibie Biura Ogrodnika Miasta lub wysłać pocztą na adres: Biuro Ogrodnika Miasta (al. Zwycięstwa 291A, 81-525 Gdynia) lub wysłać mailem na adres: gdyniawkwiatach@gdynia.pl.
5. Termin składania kuponów i zgłoszeń mailowych upływa 23 sierpnia 2019 r.

Aranżację mogą być wykonane na balkonie, w oknie, na tarasie, loggi, na dachu, czy po prostu w przydomowym ogródku. Można je zgłaszać w czterech kategoriach:

1. Zewnętrzne części budynków jednorodzinnych
2. Zewnętrzne przyziemne części budynków wielorodzinnych (np. parterowe ogródki przydomowe, patio, dziedzińce, drogi dojazdowe itp.),
3. Nadziemne części budynków wielorodzinnych (np. balkony, dachy, okna, loggia itp.);
4. Zewnętrzne części budynków użytku publicznego. Istotne jest, by były one widoczne dla przechodniów, nieprzysłonięte płotem i innymi elementami architektury.

Zgłoszeń dokonują osoby w przypadku: 1 – właściciele domów; 2, 3 – właściciele mieszkań, współwłaściciele, zarządcy obiektów, osoby w imieniu osób lub jednostek mających prawo do władania tym terenem (wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe); 4 – właściciele, zarządcy obiektów.

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną?

W tym roku jury konkursu będzie brało pod uwagę nowe kryterium.

– Dodatkowym, nowym atutem branym pod uwagę w tym roku jest próba nawiązania do ogrodu rustykalnego, czyli wiejskiego, jak ogrody naszych babć, poprzez wykorzystanie typowych roślin oraz elementów wyposażenia – dodaje Patrycja Stefańska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu podczas targów „Dary Ziemi”.

Powiązane tematycznie

IX sesja Rady Miasta

Redakcja

Żeglarskie święto dla całych rodzin

Redakcja Sportowa

Odjazdowi bibliotekarze przejadą przez Gdynię

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

Euro wybory