Szlachetna Paczka wystartowała 14 listopada // materiały prasowe
Redakcja poleca Z Gdyni

Podaruj Szlachetną Paczkę

Około dwa miliony ludzi w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie. Szczególnie w obecnej, trudnej sytuacji potrzebują pomocy tych, którzy mieli więcej szczęścia. Teraz, dzięki wsparciu każdego z nas, mogą poczuć się zauważeni i odzyskać poczucie godności. Jak pomóc? Na przykład przyłączając się do Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce oraz unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy na tak dużą skalę. Projekt działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i osób w potrzebie. Tylko w 2019 roku w działania Szlachetnej Paczki włączono ponad 620 tysięcy osób z całej Polski. Wsparcie uzyskało ponad 14 tysięcy rodzin. Łączna wartość przekazanej im pomocy przekroczyła 45 milionów złotych.

Na Pomorzu aktywnie działa 600 wolontariuszy. Na stronie akcji można się już zapoznać z 1200 historiami rodzin z naszego województwa. W Gdyni, w tegorocznej 20. edycji, bierze udział 60 wolontariuszy. Przez cały czas docierają oni do potrzebujących, którzy z niezależnych od siebie przyczyn znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Na razie w bazie Szlachetnej Paczki jest 100 historii rodzin z Gdyni, ale w najbliższych dniach pojawi się ich więcej.

– W Gdyni działamy w sześciu rejonach: w Orłowie, Śródmieściu, Chyloni, na Oksywiu, Karwinach oraz Witominie. 60 wolontariuszy cały czas odwiedza potrzebujące rodziny – mówi Honorata Lach, koordynatorka Szlachetnej Paczki na Pomorzu.

Pomagać już można. 14 listopada wystartowała baza rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl. To tam można zapoznać się z ich historiami oraz potrzebami. Do bazy trafiają tylko te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz pomoc będą wsparciem na drodze do samodzielności.

– Bazę otworzyliśmy w sobotę. Od tego momentu można wybierać osoby, które chcielibyśmy wesprzeć. Nie oznacza to jednak, że zakończyliśmy pozyskiwanie historii rodzin. Na pewno do końca listopada wciąż można je zgłaszać – tłumaczy Lach.

Darczyńcą może zostać każdy – wystarczy wybrać rodzinę z internetowej bazy i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często nie chcą nawet prosić. Inicjatywa łączy – jedną paczkę przygotowuje zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu osób.

Finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. weekend cudów odbędzie się 12 i 13 grudnia. To wtedy darczyńcy dostarczą do magazynów paczki, które następnie zostaną przekazane potrzebującym.

Ten wyjątkowy projekt można również na wiele innych sposobów, m.in.: poprzez jednorazowe lub regularne wpłaty na konto kampanii, ufundowanie wybranemu dziecku indeksu w Akademii Przyszłości, kupno produktu ze sklepu Lubię Ludzi czy wysłanie smsa.

Autor: Magdalena Czernek UM GDYNI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x