Zdjęcie archiwalne z próby medialnej do musicalu „Piotruś Pan” // fot. Piotr Manasterski
Zdjęcie archiwalne z próby medialnej do musicalu „Piotruś Pan” // fot. Piotr Manasterski
Kultura

Zagraj w musicalu „Piotruś Pan”. Młodzi aktorzy poszukiwani

W Teatrze Muzycznym w Gdyni trwają przygotowania nie tylko do wielkiego, wakacyjnego powrotu, który nastąpi już 24 lipca. Myśli twórców i artystów kierują się też w stronę nowego sezonu i repertuarowych propozycji. „Piotruś Pan” to jeden z hitów gdyńskiej sceny. Teraz młode talenty mają szansę w nim zagrać. Teatr Muzyczny w Gdyni ogłosił casting i poszukuje uzdolnionych wokalnie i aktorsko dzieci do ról małych bohaterów w tym musicalu. Chętni mogą przesyłać zgłoszenia do 24 lipca.

„Piotruś Pan” gości na gdyńskiej scenie od 2016 roku. To musical familijny, który przenosi zarówno dzieci, jak i dorosłych w magiczny świat baśni i niezwykłych przygód. Akcja jest na wyciągnięcie ręki widza, dzięki technologii 3D, która została w nim zastosowana. Musical wyreżyserował Janusz Józefowicz, a oprawę muzyczną zapewnił Janusz Stokłosa.

W spektaklu występuje wielu młodych aktorów, dlatego obsadę trzeba co jakiś czas zmieniać lub uzupełniać. Właśnie teraz trwa nowy nabór
.
Poszukiwani są chłopcy przed mutacją, w wieku od 7 do 12 lat. Powinni mieć maksymalnie 140-145 cm wzrostu.

Każdy kandydat na przesłuchaniu będzie musiał wykazać się umiejętnościami wokalnymi i aktorskimi. Dlatego wszyscy zainteresowani rolą w musicalu powinni przygotować piosenki: „Adieu Kapitanie Hak”, „Ogarnia nas przypływ”, „Żyj nam Skierlinko” oraz „Pieśń Zagubionych Chłopców”.

Poszukiwane są również dziewczynki w wieku od 10 do 12 lat do roli Wendy. Tak samo, jak w przypadku chłopców, powinny mieć maksymalnie 140-145 cm wzrostu.

Dziewczynki na casting muszą przygotować piosenkę „Ten jeden pocałunek”.

Podkłady oraz nuty, które pomogą w przygotowaniu do przesłuchania, są do pobrania tutaj.

Zgłoszenia na casting należy przesyłać, wyłącznie drogą elektroniczną, do 24 lipca na adres: i.bielinska@muzyczny.org .

W mailu, poza podstawowymi danymi i informacjami o ewentualnym scenicznym doświadczeniu, trzeba podać także telefon kontaktowy do rodzica lub opiekuna prawnego.

Termin przesłuchania na razie nie jest znany.

Teatr Muzyczny wraca do gry

Przypominamy, że już za nieco ponad dwa tygodnie widzowie ponownie będą mogli się cieszyć kulturalnymi wrażeniami w Teatrze Muzycznym. Pandemia koronawirusa zatrzymała jego pracę na kilka miesięcy, ale teraz powraca. Od 24 lipca do 9 sierpnia będzie można zobaczyć cztery znane i lubiane przedstawienia, które każdego wprawią w dobry nastrój. W repertuarze znalazły się: „Okno na Parlament”, „Szalone nożyczki”, „The Big Bang, czyli Wielki Wybuch” oraz „Avenue Q”.

– Bardzo serdecznie zapraszam na wszystkie nasze projekty. Na pewno będą Państwo zadowoleni i odpoczną w teatrze – z dwóch powodów: bezpieczeństwa, które zapewniamy i materiału, spektakli, które są lekkie, łatwe i przyjemne – zachęca Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Teatr będzie działał na nowych zasadach i zgodnie z wymogami sanitarnymi. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno widzów, jak i pracowników. O szczegółach powrotu pisaliśmy już wcześniej w dedykowanym temu tematowi artykule.

Autor: Magdalena Czernek // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie