Rumia Lions City
Ekologia Za miedzą

Pierwsze w Polsce „lwy” wyjechały na ulice Rumi

Pojazdy zostały zakupione przez firmę Przewozy Autobusowe „Gryf” z Żukowa, która jest przewoźnikiem świadczącym usługi dla ZKM w Gdyni. Pasażerowie będą mogli z nich korzystać na trasie Rumia Szmelta – Rumia Partyzantów. Uroczysta prezentacja nowych nabytków, z udziałem władz miasta oraz przedstawicieli przewoźnika i producenta, odbyła się w środę 16 września na pętli autobusowej przy dworcu PKP w Rumi.

– Innowacyjność tych pojazdów to przede wszystkim rozwiązania techniczne, które sprawiają, że są one bardziej ekologiczne, ekonomiczne w eksploatacji  i ergonomiczne – zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. Dodatkowo, z punktu widzenia pasażera, istotne jest przede wszystkim to, że nowe pojazdy są w całości niskowejściowe, posiadają dużą liczbę siedzeń na tzw. niskiej podłodze. Autobusy te posiadają również pasy do mocowania rowerów, automatyczną klimatyzację oraz najnowocześniejsze systemy informacji pasażerskiej – wyjaśnia Hubert Kołodziejski, dyrektor ZKM w Gdyni.

Zwieńczeniem prezentacji pojazdów była krótka przejażdżka po trasie linii 85.

– Ta linia jest bardzo istotna dla mieszkańców miasta. Została ona uruchomiona w latach osiemdziesiątych pod numerem 188, później ta numeracja się zmieniała, ale zawsze obowiązywała trasa ze Szmelty do pętli przy ul. Partyzantów. Dzięki temu połączeniu mieszkańcy mogą się przemieszczać pomiędzy dzielnicami, a także dojeżdżać do dworca, by przesiąść się na pociąg – podsumowuje dyrektor ZKM Gdynia.

Mat. prasowe UM RUMI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie