Z Gdyni

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Dzielnic

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Dzielnic Jakub Ubych // fot. Maciek Czarniak
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Dzielnic Jakub Ubych // fot. Maciek Czarniak

We wtorek, 5 lutego prezydent Wojciech Szczurek mianował nowego pełnomocnika. Od dziś za wspieranie rad dzielnic będzie odpowiadał Jakub Ubych – radny miasta Gdyni.

– Dołączenie do grona pełnomocników prezydenta to zaszczyt i wyróżnienie. Jestem niezwykle szczęśliwy, jednak z dużą uwagą patrzę na najbliższe tygodnie, które będą bardzo ważne dla nowego modelu funkcjonowania rad dzielnic. Nie zaczniemy rewolucji, ale odważną ewolucję wykorzystując to co najlepsze – pomysły i energię mieszkańców Gdyni, którzy zmieniają swoje najbliższe otoczenie uczestnicząc w pracach rad dzielnic – mówi Jakub Ubych.

Do zadań pełnomocnika należy koordynacja działań związanych z rozwojem rad dzielnic, koordynacja prawidłowej współpracy z  Urzędem Miasta i gminnymi jednostkami budżetowymi. Jednym z kluczowych zadań jest tworzenie planów rozwoju dzielnic.

– Jakub Ubych zdobywał doświadczenie jako radny dzielnicy, a także działając w organizacjach pozarządowych. W moim przekonaniu jest doskonale przygotowany do tego by sprawdzić się w nowej roli – pełnomocnika do spraw dzielnic. Rady Dzielnic dysponują realnymi środkami finansowymi, są przestrzenią aktywności obywatelskiej i sądzę, że Kuba, rozwinie i wzmocni dialog z mieszkańcami oraz wykorzysta drzemiący w nich potencjał.

 – komentuje swoją decyzję prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
 
Nowy pełnomocnik przez ostatnie 4 lata był przewodniczącym Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. Realizował szereg inwestycji, wśród których znajdowały się zadania infrastrukturalne łączące ze sobą różne finansowania. Wraz z radnymi zorganizował gdyńską strefę kibica MŚ 2018 w piłce nożnej, wprowadził elektroniczne systemy rozliczania w stołówkach szkolnych czy program lojalnościowy dla mieszkańców dzielnicy. Przeprowadził szereg konsultacji, które doprowadziły m.in. do zmian w transporcie publicznym czy zdecydowały o kształcie placówek edukacyjnych.

Jakub Ubych od wielu lat jest związany z branżą IT i III sektorem. Na co dzień  koordynuje projekty realizowane przez stowarzyszenie In gremio (m.in. współfinansowane ze środków UE), a także świadczy usługi jako ekspert ds. cyberprzemocy wspierając dzieci, rodziców, a także placówki edukacyjne. Wspiera organizacje pozarządowe konsultując opracowywane projekty.

Małgorzata Omachel – Kwidzińska/UM Gdyni

 

Powiązane tematycznie

Przystankowa tablica na żywo w telefonie

Redakcja

W Gdyni kurier dostarczy paczki elektrycznymi rowerami cargo

Redakcja

Gdyńskie obchody Grudnia ’70

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie