PEDO sfera
Felietony Redakcja poleca

PEDO sfera

Pedofile, zwyrodnialcy, ludzie zaburzeni, poranieni, agresywni, pozbawieni granic czy kompasu moralnego byli, są i będą. Władza, pieniądze i wynikające stąd poczucie bezkarności – też.

Zmowa milczenia, krycie kolegów (w togach, mundurach, garniturach czy sutannach) też nie zniknie tak łatwo, skoro jest od zawsze. Jedno na co mamy wpływ, to to, czego ci ludzie potrzebują: nasze dzieci. Są narażone na zło, bo na świecie jest go pełno, ale to, co możemy im zaoferować to uważność, zaufanie, bezwarunkową miłość i obecność.
Na dobrej relacji zło się nie pożywi. Mając w domu zrozumienie i ciepło, nie szuka się go rozpaczliwie gdzie indziej. Czując się akceptowanym przez najbliższych, nie zabiega się o akceptację obcych. Wiedząc, że domownicy Ci ufają, nie boisz się im opowiedzieć swojej wersji zdarzeń i wiesz, że dostaniesz pomoc.
Wtedy, nawet jeśli nasze dziecko zetknie się że złem, powie nam o tym, bez obaw i z zaufaniem, wiedząc, że ma zaufanie i bezwarunkowe wsparcie.
Bądźmy obok naszych dzieci i z nimi. Uważajmy na nie. Obserwujmy. Słuchajmy. Wyczulajmy i dajmy pewność, że gdy będzie taka potrzeba, zawsze i bezwarunkowo będziemy po ich stronie.
Na takim podłożu żadne zło nie wyrośnie, nie wcieli się i nie da rady zakotwiczyć. I to moja główna myśl na bazie ostatnich filmów, o których mówi całą Polska. Bo wolę zajmować się tym, na co mam wpływ. Tu coś mogę zrobić.
Na państwo czy na Kościół nieszczególnie mam co liczyć, co pokazuje każda z opowieści.
Jaka piękna pedosfera! – krzyknęła kiedyś w ekstazie moja koleżanka, widząc warstwę gleby i piasku na skale, dzięki której w miejscu, gdzie nic nie powinno rosnąć, ukorzeniły się rośliny. Wtedy ryczałem ze śmiechu, ubawiony słownictwem (kto normalny tak wyraża zachwyt?!), dziś myślę, że nadam temu słowu nowe znaczenie: chodzi o to, by pilnować, by nie było się na czym ukorzenić i rosnąć, by tej „PEDO-sfery” nie pozwalać stworzyć, by była tylko lita skała, do której nic niechcianego nie przyczepi się i nie zagnieździ.
A jeśli przypadkowo się tam znajdzie, łatwo strząśnie to pierwszy powiew wiatru czy nasza interwencja.
CHROŃMY NASZE DZIECI. Kurde.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x