Spichlerze NMM
Spichlerze NMM
Informacja prasowa Kultura Redakcja poleca Za miedzą

NMM: Otwieramy! Na początek Spichlerze!

Po dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku na nowo zaprasza zwiedzających do swoich oddziałów. Jako pierwsze – w sobotę, 16 maja – otwarte zostaną Spichlerze na Ołowiance, siedziba główna muzeum.

Spichlerze NMM arsenał
Spichlerze NMM arsenał

W Spichlerzach na Ołowiance zwiedzić można przekrojową wystawę historyczną o morskich dziejach Polski, ekspozycję poświęconą archeologii i nurkowaniu, galerię morską z działami największych marynistów, a także nową wystawę czasową „Puck, 10 lutego 1920 oczami świadków”.

W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników w muzeum wprowadzony zostaje nowy regulamin zwiedzania, określający procedury poruszania się po obiektach. NMM, tak jak inne instytucje kultury, wprowadza też procedury sanitarne, gwarantujące bezpieczeństwo zwiedzających. Wejście do muzeum możliwe będzie w maseczce zakrywającej nos i usta. Osoby bez rękawiczek po wejściu do muzeum proszone będą o zdezynfekowanie rąk płynem dostępnym przy szatni.

Spichlerze NMM galeria
Spichlerze NMM galeria

– Muzeum bez zwiedzających jest tylko budynkiem z eksponatami, dlatego bardzo się cieszymy na ponowne odwiedziny zwiedzających. Zależy nam, żeby goście czuli się u nas dobrze i aby nie odczuli utrudnień w związku z pobytem w naszych oddziałach – mówi dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr Robert Domżał – Przygotowujemy się też do otwarcia w przyszłym tygodniu Ośrodka Kultury Morskiej, Żurawia, następnie naszych statków – Sołdka i Daru Pomorza w Gdyni oraz oddziałów w Tczewie, w Helu i w Kątach Rybackich

Spichlerze NMM model żaglowca
Spichlerze NMM model żaglowca

Pierwsze dziesięć osób, które 16 maja odwiedzą Spichlerze na Ołowiance, dostaną małe podarunki, w ramach podziękowań od muzeum.

NMM / ALEKSANDRA PIELECHATY

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie