Otwarte warsztaty dla uczniów z nauk ścisłych i przyrodniczych – ruszyły zapisy
Informacja prasowa Redakcja poleca Z kraju

Otwarte warsztaty dla uczniów z nauk ścisłych i przyrodniczych – ruszyły zapisy

Rozpoczęła się rejestracja na bezpłatne warsztaty naukowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Politechnice Warszawskiej, organizowane wspólnie przez Wydział Chemiczny PW oraz Fundację Adamed.

Młodzież w wieku 14-19 lat może wybrać jedne z sześciu weekendowych zajęć, poruszających zróżnicowane tematy z obszaru chemii, fizyki i biologii. Uczniowie spoza Warszawy mogą liczyć na zwrot kosztów transportu oraz – w razie konieczności – noclegu.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu SmartUP Academy, który Fundacja Adamed zainicjowała w 2015 roku. To cykl zajęć popularnonaukowych z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, przygotowywany corocznie w ścisłej współpracy z partnerem Fundacji – Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej.
Dzięki warsztatom młodzi pasjonaci nauki mogą poznać fascynujący świat chemii, biologii i fizyki pod okiem akademickich ekspertów i praktyków pracujących na co dzień nad rozwojem innowacyjnych leków.
Dla nastolatków to także szansa na udział w profesjonalnych zajęciach laboratoryjnych. Do tej pory we wszystkich edycjach projektu wzięło udział ponad 1200 osób.

Wiosenna edycja warsztatów odbędzie się według następującego harmonogramu:

  • 21 marca – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?
  • 28 marca – Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania
  • 25 kwietnia – ELISA czy Western – oto jest pytanie?
  • 16 maja – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?
  • 23 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać
  • 6 czerwca – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego?
We wszystkich zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, w wieku 14-19 lat, którzy nie uczestniczyli w nich wiosną i jesienią 2019 r. Opis poszczególnych tematów oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/. Na stronie znajdują się też informacje o innych działaniach prowadzonych w ramach projektu ADAMED SmartUP – w tym te dotyczące ogólnopolskiego programu stypendialnego oraz pozostałych zajęć dla uczniów.Wszyscy pasjonaci nauk ścisłych i przyrodniczych, bez względu na wiek, mogą skorzystać z bogatej bazy materiałów popularnonaukowych.
Informacja prasowa programu ADAMED SmartUP

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie