Otwarcie Komisariatu Policji w Gdyni – Chwarznie
Na sygnale

Otwarcie Komisariatu Policji w Gdyni – Chwarznie

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego Komisariatu Policji w Gdyni – Chwarznie. Podczas ceremonii policjanci z tej jednostki otrzymali nowy radiowóz, który wraz z kluczami do obiektu, osobiście przekazał I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. Zgodnie z tradycją dokonano poświęcenia budynku. Czynność tę celebrował Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.

Dzisiaj o godz. 12:00 odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku dla policjantów z Komisariatu Policji w Gdyni – Chwarznie, znajdującego się przy ul. Leona Staniszewskiego 1A. Klucze do budynku wraz z nowym radiowozem zakupionym ze środków centralnych komendantowi komisariatu przekazał I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. Poświęcenia budynku dokonał Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji podyktowana była m.in. koniecznością poprawy warunków lokalowych, w których funkcjonariusze pełnią służbę oraz poprawą warunków przyjęć mieszkańców. Jej koszt wyniósł ponad 10 mln brutto zł. Budowa przeprowadzona została ze środków Programu Modernizacji Policji, z czego 1 200 000 zł pochodzi z budżetu Miasta Gdyni. Podsumowując dwa lata prac nad inwestycją Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podkreślił znaczny wkład w inicjatywę samorządu miasta Gdyni, który przekazał też działkę na potrzeby budowy. Wyraził także przekonanie, że wspólne działania Policji i władz samorządowych zmierzające do poprawy warunków służby z pewnością przyczynią się do podniesienia jakości naszej pracy.

Nowoczesny, bardzo dobrze wyposażony budynek Policji zapewni funkcjonariuszom optymalne warunki pracy, a mieszkańcom dzielnicy oraz innym osobom możliwość kontaktu z policjantami w standardzie spełniającym wszelkie oczekiwania.

W wydarzeniu uczestniczyła kadra kierownicza gdyńskiej komendy, a otwarcie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych i współpracujących instytucji. W swoich przemówieniach I Zastępca Komendanta Głównego Policji, Wojewoda Pomorski p. Dariusz Drelich oraz Prezydent Miasta Gdyni – p. dr Wojciech Szczurek zwrócili się do załogi nowo otwartego komisariatu z życzeniami satysfakcji z wykonywanych zadań służbowych oraz efektywnych działań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w podległym rejonie.

C.M za http://www.pomorska.policja.gov.pl/

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie