Z Gdyni

Targowisko w Gdyni znika – będzie osiedle

Targowisko w Gdyni znika – będzie osiedle

Czy z gdyńskiego krajobrazu zniknie kolejne targowisko? Niewykluczone. Wedle planów zagospodarowania przestrzennego, przy ulicy Rdestowej może powstać osiedle mieszkaniowe.

Przy ulicy Rdestowej na gdyńskiej Dąbrowie od lat funkcjonuje targowisko handlowe.

Wydaje się że handel tam zanika. I raczej nie jest to ozdoba dzielnicy. Do rady nie wpłynęły ostatnio żadne sugestie mieszkańców na temat funkcjonowania samej giełdy – powiedziała Gabriela Czaplewska, radna Rady Dzielnicy Dąbrowa w Gdyni. – Teren, o którym mowa, jest prywatny.

Zgodnie ze zmianą planów posiada status pod zabudowę mieszkaniową. Miasto uwzględniło sugestie rady z 2016 roku, aby teren wokół nie został odizolowany od terenów osiedla, dróg i ulic. Do Rady Dzielnicy nie wpłynęły też uwagi mieszkańców dotyczące handlu na tym terenie.

Ratusz w Gdyni potwierdza, że dla rejonu ulic Rdestowa, Leśna, Polana i Kolonia powstaje plan zagospodarowania przestrzennego, w którym na wniosek obecnego właściciela terenu uwzględniana jest koncepcja zabudowy zakładająca zespół budynków wielorodzinnych.

Zabudowę tego typu uwzględnia już zresztą studium dla tego terenu z 2015 roku, gdzie o takie właśnie przeznaczenie terenu wnioskował poprzedni właściciel

– poinformowała Agata Grzegorczyk, rzecznik Urzędu Miejskiego w Gdyni.

Powiązane tematycznie

Gdynia na szczycie UNICEF

Redakcja

Dzień Otwarty Ciapkowa

Redakcja

Tak głosowali gdynianie

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie