Biznes Na zdrowie

Olga Grudniak z Gdyni finalistką Bizneswoman Roku

Rola  kobiet w kształtowaniu biznesu w Polsce rośnie niezwykle dynamicznie. Niedawno ogłoszono z udziałem Dr Ireny Eris i Katarzyny Pawlikowskiej w siedzibie Polskiej Rady Biznesu listę 21 finalistek jubileuszowej X edycji  Konkursu Bizneswoman Roku.

Niezależnie od kategorii konkursowej są to liderki w swoich dziedzinach, a ich projekty mogą być inspiracją dla wszystkich, niezależnie od płci, w Polsce i poza naszymi granicami. Przykładem jest Pani Olga Grudniak, która tworzy urządzenie medyczne dla lekarzy pierwszego kontaktu, by móc przypisywać działający antybiotyk.

Olga Grudniak, Biolumo (Gdynia). Firma tworzy urządzenie medyczne point-of-care dla lekarzy pierwszego kontaktu, by pomóc im przepisywać działający antybiotyk. Rozwiązanie to jest dostosowane do przychodni i lekarzy pierwszego kontaktu – jest szybkie w diagnozie (6h), zautomatyzowane i  niedrogie.

„Zajmuję się łączeniem świata nauki i biznesu. W biznesie realizuję się pełniąc funkcję prezes Biolumo, spółki zajmującej się stworzeniem urządzenia diagnostycznego do szybkiego doboru celowanej terapii antybiotykowej dla lekarzy pierwszego kontaktu. Rolę tę objęłam przy oficjalnym założeniu spółki w 2017 roku, natomiast była to naturalna ewolucja z funkcji project managera, którą pełniłam od początku projektu. Jednocześnie jestem biotechnologiem, od 5 lat pracuję w laboratorium nad szeregiem badań mających na celu rozwiązanie problemu lekooporności bakterii.

Bycie finalistką X edycji Bizneswoman Roku jest dla mnie szczególnie ważnym osiągnięciem, ponieważ śledzę konkurs już od kilku lat i co roku historie finalistek inspirują mnie i motywują do jeszcze cięższej pracy. To zaszczyt znaleźć się w gronie tak niesamowitych kobiet osiągających ogromny sukces w biznesie. Daje mi to pewność, że jestem na dobrej ścieżce, by również osiągnąć podobne wyniki z Biolumo. „

 

 

Powiązane tematycznie

Biolożka: trening – zwłaszcza cardio – „odmładza” układ nerwowy

dr. Zdrówko

Gdynia podejmuje walkę z cukrzycą

dr. Zdrówko

Laury dla Gdyni za wspieranie rozwoju nowoczesnych firm

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie