Redakcja poleca Z kraju

Ogólnopolski konkurs wiedzy „WYBIERAM WYBORY”

fot. KBW

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze ogłaszają III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”.

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 31 stycznia br.

Etap szkolny Konkursu przeprowadzony zostanie w szkole, do której uczęszcza Uczestnik, w dniu 26 lutego 2019 r. o godzinie 12:00.

Etap ten polega na wypełnieniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań (trzy propozycje odpowiedzi).  Czas trwania etapu szkolnego wynosi 40 minut.

Uczniowie, zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, będą pisali esej na jeden z trzech tematów:

1) System proporcjonalny a system większościowy – wady i zalety.

2) Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym.

3) Wybory do Parlamentu Europejskiego – organizacja i przebieg.

Rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu nastąpi do  11 kwietnia 2019 roku.

W trzecim, ogólnopolskim etapie Konkursu najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 30 kwietnia 2019 roku w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania.

Laureaci konkursu na szczeblu ogólnopolskim otrzymają nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce 1300 złotych, za drugie – 800, a za trzecie – 600 złotych. Opiekunowie laureatów także dostaną nagrody – 600 złotych. Autorzy najlepszych prac w województwach otrzymają nagrody rzeczowe.

 

Regulamin Konkursu  .

Informacje na temat Konkursu będą systematycznie publikowane  na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl.

Informacje pojawiać się będą także na profilach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach  społecznościowych.

Karolina Szyca
Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Słupsku

Powiązane tematycznie

Zgłoś się na płatny staż w Brukseli

Redakcja

Frekwencyjny rekord w CN Experyment!

Redakcja

Jak wymienić piec jeszcze przed sezonem jesienno-zimowym?

Eko Animals

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie