Image default
Kultura

Ogólnopolski Festiwal Pociąg do Miasta 2019

To propozycja dla odważnych i nieszablonowych ludzi teatru! Teatr Gdynia Główna rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do piątej, jubileuszowej edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża”, która będzie miała miejsce w dniach 5-10 sierpnia 2019 roku.

Organizowany od 2015 roku Festiwal Teatralny POCIĄG DO MIASTA na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń w Gdyni i z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze miłośników sztuki.

fot. Krzysztof Winciorek

Najnowsza, jubileuszowa edycja festiwalu organizowana jest pod nazwą „Stacja Obrzeża”.

W ramach konkursu czekamy na zgłoszenia teatrów offowych z terenu całej Polski (interesują nas również poza repertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które odważnie i bezkompromisowo badają obrzeża nowoczesnego teatru i próbują przekraczać jego granice.

fot. Krzysztof Winciorek

Szukamy także spektakli nawiązujących do tematyki „obrzeży”, rozumianej jako peryferia geograficzne i społeczne, pogranicza dziedzin sztuki czy też eksplorowanie tematów dotyczących środowisk zagrożonych marginalizacją, które rzadko pojawiają się w mainstreamowych mediach.

Forma prezentacji teatrów ma być alternatywą do konwencji,

gdzie sztukę ogląda się w teatralnych murach i z teatralnego fotela. W naszym wydaniu spektakl będzie więc dostępny na wyciągnięcie ręki i bez bariery sceny. Szukamy bowiem sytuacji, które mogłyby zmienić skostniałe relacje między sceną pudełkową a publicznością, a także między sceną a aktorem, ożywione przez napięcie pomiędzy architekturą miasta a sztuką teatru.

 

Podczas sześciu festiwalowych dni (5-10 sierpnia 2019 roku) zaprezentujemy dwanaście przedstawień, dla których sceną staną się obrzeża miasta. Wyjdziemy więc z teatrem ze ścisłego centrum Gdyni i trafimy do bardziej oddalonych, ale też niezwykle inspirujących miejsc.

fot. Krzysztof Winciorek

Wcześniejsze edycje festiwalu udowodniły, że sceną może być nawet podwórko gdyńskiej kamienicy, a taka lokalizacja tworzy nowe konteksty, buduje atmosferę dialogu oraz ułatwia zrozumienie i wczucie się w przekaz.

Zapraszamy na spotkanie, dialog, akt tworzenia wspólnej metafizyki w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 30 KWIETNIA 2019.

REGULAMIN KONKURSU DO POBRANIA TUTAJ! KLIKNIJ!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY W FORMACIE DOC DO POBRANIA TUTAJ! KLIKNIJ!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY W FORMACIE PDF DO POBRANIA TUTAJ. KLIKNIJ!

Materiały prasowe: Teatr Gdynia Główna

Powiązane tematycznie

Rocznica wybuchu II wojny światowej na 44. FPFF

Rebel Babel KOMEDA BIG BANG. Koncerty plenerowe na 44. FPFF

Kultura i rozrywka

„Eastern” w Panoramie Kina Polskiego na 44. FPFF

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie