Biznes Sport

Ogłoszono przetarg na budowę boisk i bieżni na Wielkim Kacku

W środę ogłoszono przetarg na budowę obiektów sportowych przy ulicy Starodworcowej w Gdyni. Przy Szkole Podstawowej nr 20 powstaną: boisko do gry w piłkę nożną, poliuretanowe boisko wielofunkcyjne oraz czterotorowa bieżnia ze skocznią do skoku w dal. Inicjatorami budowy są: rada dzielnicy Wielki Kack oraz radny Gdyni Stanisław Borski, który – wraz z wiceprezydentem Markiem Łucykiem i dyrektorem Gdyńskiego Centrum Sportu Rafałem Klajnertem – spotkał się z mieszkańcami oraz radnymi dzielnicy, aby omówić szczegóły inwestycji.

Z budżetu rady dzielnicy przygotowano dokumentację, natomiast Gdyńskie Centrum Sportu sfinansowało projekt oraz zabezpieczyło środki na realizację inwestycji.

– Próbowaliśmy zdobyć dofinansowanie zewnętrzne, ale Ministerstwo Sportu i Turystyki zdecydowało, że wesprze inne projekty. Dzięki zaangażowaniu pana Stanisława Borskiego udało się jednak przekonać prezydenta Wojciecha Szczurka do zrealizowania tego projektu. Zdajemy sobie sprawę z faktu, jak bardzo wyczekiwane na Wielkim Kacku są nowe boiska i bieżnia –

mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przetarg ogłoszono 6 marca, natomiast otwarcie kopert przewidziano na 21 marca.

– Pozostaje trzymać kciuki, aby zgłosiło się jak najwięcej firm i przedstawiły jak najlepsze oferty. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 120 dni na realizację inwestycji. Liczymy, że od nowego roku szkolnego dzieci i mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych obiektów – zapowiada Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Co ważne, dostęp do boiska będą mieli nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy. Mamy nadzieję, że obiekty będą żyć od rana do wieczora.

Boisko do gry w piłkę nożną z nawierzchnią z trawy syntetycznej wyposażone zostanie w piłkochwyty, natomiast poliuretanowe boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę ręczną oraz siatkówkę otoczy ogrodzenie. 80-metrowa, czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna zakończona będzie zeskocznią do skoku w dal. Wybudowane zostaną również ciągi komunikacji pieszej, a wyremontowana skarpa przeobrazi się w kameralną trybunę z miejscami dla blisko stu osób. Teren zostanie wyposażony w kosze na śmieci, a istniejące już wyposażenie, które jest w dobrym stanie, jak piłkochwyty czy bramki, zostanie wykorzystane na nowych obiektach.

– Zaufaliśmy fachowcom z Gdyńskiego Centrum Sportu, którzy przez lata zrealizowali mnóstwo podobnych inwestycji. Pod uwagę bierzemy wszystkie szczegóły, jak na przykład lokalizacja obiektów. W miejscu, w którym wybudowane zostaną boiska często zalega woda, zastosujemy więc sprawdzone rozwiązanie: zaprojektowana zostanie podbudowa ze skrzynek retencyjno-rozsączających, dzięki czemu deszcz nie będzie przeszkadzał w grze – mówi radny Stanisław Borski. – Oczywiście w tym momencie skupiamy się na boiskach i bieżni, jednak na tym nie skończymy. Kolejnym planem jest wybudowanie sali gimnastycznej w miejscu, w którym obecnie stoi tzw. „balon”, gdzie odbywają się zajęcia wychowania fizycznego – zapowiada.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie