Wersje i kontrowersje Za miedzą

Odwołanie od Przekopu Mierzei

Zarząd Województwa Pomorskiego
Zarząd Województwa Pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję, by złożyć odwołanie od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”, czyli tzw. przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Do tej pory na różnych etapach planowania inwestycji zgłaszaliśmy wiele uwag natury ekonomicznej, społecznej i przyrodniczej.

Nasze wątpliwości nie zostały rozwiane.

Dlatego uważamy, że Samorząd Województwa Pomorskiego powinien nadal sygnalizować opinii publicznej wszystkie wątpliwości związane z budową przekopu.

Mamy świadomość, że decyzje już zapadły i mimo wszystko i wbrew wszystkiemu prace nad realizacją tej inwestycji prawdopodobnie będą kontynuowane. Jednak niezależnie od rozstrzygnięcia GDOŚ, nie zamierzamy biernie przyglądać się procesowi inwestycyjnemu.

Będziemy monitorować postęp prowadzonych prac przy inwestycji i ich skutków dla regionu zarówno w zakresie przyrodniczym, jak i ekonomicznym.

Mieczysław Struk FB

Powiązane tematycznie

W Potęgowie powstanie Akademia przedszkolaka

Redakcja

Ugoda w sprawie rozwiązania umowy na budowę fragmentu drogi na Pomorzu

Redakcja

Rusza drugi etap Botanici Jelitkowo

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie