Piotr Wawrzyk - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl
Piotr Wawrzyk - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl
Polityka Z kraju

Odnośnie kandydatury Piotra Wawrzyka na RPO

To, że Rzecznikiem Praw Obywatelskich powinien być niezależny od polityków, wybitny specjalista, rozumieli nawet komuniści, którzy w schyłkowym PRL-u pozwolili objąć ten urząd prof. Ewie Łętowskiej.


PiS, choć z dziedzictwa PRL-u czerpie pełnymi garściami, zrozumieć tego nie jest w stanie. Zgłoszenie przez tę partię – po miesiącach bezskutecznych poszukiwań – jako kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich czynnego polityka, posła rządzącej partii, członka rządu, to ustrojowe horrendum, czysty absurd.

Powoływanie wiceministra na rzecznika obywateli wobec władzy, to policzek wymierzony tym ostatnim – to partia będzie teraz decydowała, co boli Polaków, to partia sama oceni, czy traktuje obywateli fair, czy nie, będzie sędzią we własnej sprawie.

To ewidentny konflikt interesów, to tak jakby szefem związków zawodowych zrobić członka zarządu firmy, albo szefem organizacji konsumentów, zrobić producenta.

Polacy potrzebują dziś Rzecznika swoich praw, a nie podkradania przez partyjnych nominatów kolejnych systemowych bezpieczników.

Potrzebują by ktoś realnie bronił ich przez panoszącą się wszędzie i bez ładu i składu ograniczającą nasze prawa władzą.

Nic nikomu nie jest wiadomo o jakichkolwiek osiągnięciach Piotra Wawrzyka w dziedzinie walki o prawa obywatelskie.

Tymczasem na akceptację parlamentu od miesięcy wciąż czeka doświadczona w tym zakresie, popierana przez ponad tysiąc organizacji społecznych kandydatka, Zuzanna Rudzińska – Bluszcz.

To ona, a nie kolejni partyjni towarzysze Kaczyńskich i Terleckich, powinna już dawno zostać wybrana na to stanowisko.

Szymon Hołownia

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x