Od czerwca lot z Gdańska do Szwecji za 89 zł
Ciekawostki Informacja prasowa Za miedzą

Od czerwca lot z Gdańska do Szwecji za 89 zł

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Od 4 czerwca 2020 r. samoloty będą latać do Skellefteå w Szwecji.

 

Z Gdańska do Skellefteå samoloty będą latać dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Bilety są już w sprzedaży. Najtańsze mają kosztować 89 zł. Skellefteå jest miastem w północnej Szwecji. Mieszka w nim ponad 32 tys. osób. Jest ośrodkiem przemysłowym i turystycznym. Nazywane jest bramą do Laponii.

 

O liniach

Wizz Air jest węgierską tanią linią lotniczą oferującą loty na prawie 100 europejskich trasach. Sieć połączeń stale się rozwija i dodawane są kolejne destynacje. W nowej siatce połączeń z Polski znalazły się loty między Katowicami i Palmą na hiszpańskiej Majorce, a także między Gdańskiem i Skellefteå w Szwecji. Węgierskie tanie linie Wizz Air w 2019 r. wybrało najwięcej, bo prawie 2,5 mln pasażerów gdańskiego lotniska. Obsługują one 49,6 proc. ruchu pasażerskiego. Tymi liniami z Gdańska można latać m.in. do Londynu (Luton, Gatwick), Edynburga, Oslo (Gardermoen, Trop), Sztokholmu (Skavst), Tromso i Trondheim.

Dorota Kulka

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie