Polityka Redakcja poleca Wersje i kontrowersje Z kraju

,,OCZKO PLUS” czyli wodna pułapka

2 czerwca na konferencji prasowej w Sulejówku prezydent Andrzej Duda zapowiedział wprowadzenie programu „Moja woda”, w ramach którego 100 milionów złotych zostanie zainwestowanych w łagodzenie skutków suszy.

Polacy mogliby otrzymać nawet 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe

 Chciałbym, żeby przy każdym domu takie oczko było. Nie tylko domu jednorodzinnym, ale także domach wielorodzinnych, żeby jak najwięcej tych małych zbiorników wodnych powstawało. Ten program „Moja woda” to jest program dofinansowania tego typu inwestycji. W tym programie będzie dofinansowanie do 85% kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł

Zgodnie z obowiązującymi wciąż przepisami: prawo pierwokupu nieruchomości obejmującej grunt pod śródlądowymi wodami stojącymi przysługuje skarbowi państwa.

reklama

[adrotate banner=”1″]

Jak dotychczas PiSowska władza opiera się głównie na programach socjalnych  dosłownie wszędzie. „500 plus”, „mieszkanie plus”,  „inflacja plus”. A teraz jeszcze „oczko wodne plus”

Zapomniałem – „DUDA plus”

Skoro mamy na przemian suszę lub powodzie, to może zamiast tych sadzawek, po prostu wybudować odpowiednie zbiorniki retencyjne o co od dawna apelują naukowcy i ekolodzy. Poważne i ważne inwestycje nie oddziaływują wystarczająco medialnie na postkomuchowy elektorat, tak jak PLUSY czyt. SREBRNIKI WYBORCZE (dewaluacja).

W totalitaryzmie tak bywa. Np. w Chinach za czasów Mao Tse Tunga odlewano żelazo średniowieczną metodą zwaną u nas ,,dymarkami”.

A mają być jeszcze „warzywniaki plus”. A kiedy będzie „Normalność plus”?

Czesław Mikołajew

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper
Kacper
05/06/2020 21:22

Jakie wspaniałe wylęgarnie dla komarów.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x