Statuetka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej // fot. Roman Jocher
konkurs Kultura

O Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną

To już 13. edycja konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Została ona ustanowiona w 2007 roku przez prezydenta Gdyni – Wojciecha Szczurka. Autorzy, napisanych po polsku, sztuk dramatycznych mogą już zgłaszać swoje utwory. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do końca tego roku.

Do konkursu można zgłaszać utwory przeznaczone na scenę dramaturgiczną, napisane po polsku przez żyjącego autora, które powstały w okresie 12 miesięcy przed terminem nadsyłania prac. Upływa on 31 grudnia 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego). Autor lub autorka najlepszej sztuki otrzyma statuetkę oraz nagrodę główną – 50 tys. zł brutto.

Jeden autor może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa utwory, ale każdy z nich musi być złożony oddzielnie. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić specjalny formularz konkursowy, przygotować wydruk danej sztuki w trzech egzemplarzach, a także dostarczyć jej wersję elektroniczną (zapisaną jako plik w formacie .doc oraz .pdf, na płycie lub pendrivie). Całość trzeba przesłać na adres:

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza
ul. Bema 26, 81-381 Gdynia
z dopiskiem: Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna
 
Wzór formularza oraz regulamin konkursu znajdują się na stronach internetowych: www.teatrgombrowicza.art.pl oraz www.gnd.art.pl.

Spośród nadesłanych prac jury wyłoni 40 półfinalistów. Następnie, w kolejnym etapie, Kapituła nagrody wybierze maksymalnie pięć utworów, które przejdą do finału. Ogłoszenie wyników odbędzie się w maju 2020 roku podczas 15. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port.

Wszelkie pytania na temat konkursu należy kierować na adres e-mail: gnd@teatrgombrowicza.art.pl.

Nagrodę główną w ostatniej, 12. edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej otrzymał Rafał Wojasiński za sztukę „Siostry”. Kapituła doceniła to, że: „Autor przygląda się ludziom, którzy raczej rzadko stają się bohaterami współczesnego dramatu. 

Gdynia szuka pisarskich odkryć i talentów. To szansa dla debiutantów i młodych twórców.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie