Historia Kultura Redakcja poleca Z Gdyni

Nowy tom Zeszytów Gdyńskich

Ukazał się, corocznie wydawany przez Wyższą Szkołę Komunikacji Społecznej, kolejny, 14 numer Zeszytów Gdyńskich.

W wydanym numerze większość testów dotyczy pamięci o wydarzeniach i ludziach tworzących gdyńska tożsamość.

Szczególnie ciekawy jest tekst dr hab. H. Głogowskiej, która zebrała wspomnienia z lat dziecięcych mieszkańców przedwojennej Gdyni. W podobnym kontekście jest artykuł mgr inż. K. Bagniewskiej, która ujawnia zbiory swojej mamy- M. Walickiej- dziennikarki, która zgromadziła szereg reportaży o dawnym życiu w naszym mieście.

Wspomnieniami o osobach zasłużonych dla budowania tożsamości Gdyni dzielą się także: mgr R. Toczek, przypominający sylwetkę i działalność  Macieja Brzeskiego i dr M. Tuszyński, autor obszernego referatu pt. Bohaterstwo czasów zniewolenia w świetle działalności opozycyjnej Jerzego Miotke.

Niezwykle ciekawy jest tekst dr hab. M. Tomkiewicz i mgr B. Włodarczyk o wysiedleniach z Gdyni w 1939 r., przygotowany w oparciu o dokumenty niemieckie i polskie.

Zeszyt zamykają wspomnienia kpt. K. Baranowskiego o budowie żaglowca  „Pogoria”, który  w bieżącym roku obchodzi czterdzieste „urodziny”.

Z powodu covid Zeszyty, można otrzymać tylko pocztą, wnosząc wcześniej opłatę (20zł) za przesyłkę. Zainteresowani powinni pisać na: biuro@wsks.pl lub dzwonić tel. 736 379 155

Kazimierz Iwaszko

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x