Nowy numer do kontaktu z sanepidem
Przepisy i zarządzenia Redakcja poleca Z kraju

Nowy numer do kontaktu z sanepidem

Główny Inspektorat Sanitarny uruchomił ogólnopolską infolinię do kontaktu z sanepidem. Wprowadzone zmiany oznaczają między innymi, że informację o nałożonej kwarantannie lub izolacji przekaże nam automat, a osoby, z którymi mieliśmy kontakt i ewentualnie mogliśmy zarazić – możemy zgłosić przez internet.

Uwaga! +48 22 25 71 145 to nowy numer, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdując się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę. W przypadku pytań o COVID-19 albo wyjaśnienia statusu kwarantanny prosimy dzwonić pod numer +48 22 25 00 115.

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach digitalizacji instytucji, wprowadził zmiany i uruchomił ogólnopolską infolinię, która umożliwia kontakt z sanepidem. Zniesiono również obowiązek wystawiania decyzji w formie papierowej. Od tej pory to nie pracownicy inspekcji zadzwonią do nas z informacją o nałożonej kwarantannie lub izolacji, a zrobi to za nich „automat”.

Źródło: GIS, UM GDYNI

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie