fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki / wikimedia
Polityka Redakcja poleca Z kraju

Nowe wybory wiosną!

Nowe wybory wiosną. Najpierw Stan Klęski Żywiołowej w całym kraju, samorozwiązanie Sejmu, konstytucyjny czas karencji po stanie klęski i wybory.

Równe, tajne, powszechne i bezpośrednie.
To jest możliwe! Musimy być tylko wytrwali i konsekwentni w proteście. Nie dać się podzielić. Kampanię wyborczą poprowadzimy wtedy, gdy przyjdzie na nią czas, teraz mamy jednego przeciwnika. To Jarosław Kaczyński i jego premier Morawiecki, który wierząc, że epidemia się skończyła w czerwcu, nie zrobił nic, żeby przygotować kraj na jej jesienne mordercze uderzenie.
Jego prezes Przyłębska, której trybunał łamiąc konstytucję i wykonując polityczne polecenie doprowadził do buntu ludzi. Jego ministrowie, prokuratorzy, którzy wolny kraj próbują zamienić w polityczny folwark.
Nie bez powodu pierwszy protest, po ogłoszeniu wyroku pseudotrybunału, stanął pod domem Kaczyńskiego. Nie bez powodu, tam po raz pierwszy tłum skandował wy……..ć! Nie bez powodu tam eksplodował gniew.
Kaczyński musi odejść. Jego towarzysze wraz z nim. Musi się to jednak stać zgodnie z zasadami konstytucyjnymi. Nie możemy łamać Konstytucji tylko dlatego, że mamy moralną rację. Że nasze intencje są dobre. Jeśli tak zrobimy, staniemy się tacy jak oni.
Najpierw trzeba przetrwać najgorszy czas pandemii. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej bardzo pomogłoby w zarządzaniu kryzysem i dałoby podstawy prawne choćby do tego, co dziś rząd robi bezprawnie – czyli do ograniczania naszych praw i wolności. Pozwoliłoby też na lepszą parlamentarną i samorządową kontrolę działań rządu.
Gdy pandemiczna fala osłabnie należy zrobić wybory. To jedyna prawna droga do wprowadzenia w życie najważniejszego hasła protestu.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x