PublicDomainPictures
PublicDomainPictures
Kultura Redakcja poleca Z Gdyni

Nowa wystawa w Experymencie – TO TAKIE PROSTE

Przygotowaliśmy dla was wyjątkową, mikołajkową niespodziankę! 6 grudnia otworzymy nową wystawę czasową TO TAKIE PROSTE. Niezapomniana przygoda? Tylko w EXPERYMENCIE! W dniu otwarcia jesteśmy czynni do godziny 20!

Wystawa TO TAKIE PROSTE została stworzona przez firmę Kurt Hüttinger GmbH & Co. KG. – czołowego europejskiego producenta wystaw interaktywnych. 26 stanowisk, podzielonych zostało na cztery strefy tematyczne – GŁÓWKA PRACUJE, MECHANICZNY PLAC ZABAW, TECHNOŚWIAT i POMYŚL, ZROZUM, ZRÓB. Każda z części skoncentrowana jest na innej dziedzinie nauki i skupia się na matematyce, fizyce, technologii, a także mechanice. Korzystanie z eksponatów wymaga zaangażowania gości, a często również współpracy w grupie. Dzięki temu używanie poszczególnych stanowisk wciąga, pasjonuje i pozwala na mądre oraz rodzinne spędzenie wolnego czasu.

Zdobywanie wiedzy zawsze najlepiej jest łączyć z dobrą zabawą. Czyż nie łatwiej zapamiętać tekst ulubionej piosenki, niż treść wiersza, którego mozolnie uczymy się na pamięć? Jesteśmy pewni, że tak! Dlatego na wystawie TO TAKIE PROSTE wiedzę otrzymujecie niejako przy okazji doskonałej zabawy. Co ważne, tu trzeba wysilić nie tylko mięśnie, ale również mózg, któremu należy pozwolić pracować swobodnie i kreatywnie. Niektóre stanowiska wprowadzają także elementy współzawodnictwa, zachęcając do poprawiania swoich umiejętności, przy jednoczesnym poznawaniu zjawisk wpływających na osiągane rezultaty.

Wszystkie stanowiska wystawy TO TAKIE PROSTE nawiązują wizualnie do klocków z popularnej gry Tetris. To właśnie wielokształtne elementy stanowią podstawę każdego z eksponatów, swoimi kolorami przyciągając najmłodszych. Tu dzieje się tak dużo, że długo nie będzie chcieli opuszczać nowej wystawy czasowej. A przecież to tylko początek pasjonujących atrakcji EXPERYMENTU! W sali, poza TO TAKIE PROSTE, jest jeszcze pięć uwielbianych przez was wystaw stałych, dostępnych przez cały rok.

Wystawa zostanie otwarta 6 grudnia – w Mikołajki zespół EXPERYMENTU przygotuje dla was wyjątkowe niespodzianki, które staną się kolejnym, niezapomnianym elementem tego wyjątkowego dnia. Na scenie przez cały mikołajkowy weekend odbywać się będą spektakularne, naukowe pokazy, a także otwarte warsztaty. W ciągu trzech dni prezentowane będą też wystrzałowe science-show. Wyczekujcie Edukatorów, którzy przedstawią wam m.in. tajniki matematyki oraz wybuchowe chemiczne experymenty z krainy suchego lodu. Ale to nie wszystko!

Plan warsztatów i pokazów naukowych w dniach 6-8.12:

Przez cały weekend na naszej scenie prezentowane będą też wystrzałowe science show. Wyczekujcie edukatorów, którzy przedstawią wam m.in. tajniki matematyki oraz wybuchowe chemiczne experymenty z krainy suchego lodu.

W strefie GŁÓWKA PRACUJE goście wytężą też swoje szare komórki rozwiązując logiczne zagadki w świątecznej odsłonie.

Zobaczyć niewidoczne – to takie proste!

Suchy piasek dopiero co wyjęty z wody? Bańka o kształcie innym niż kula? Światło laserowe przechodzące przez galaretkę? Te oraz wiele innych doświadczeń pozwolą nam zobaczyć, jakie niewidoczne moce rządzą naszym codziennym życiem. W trakcie warsztatów otwartych przekonamy się, że pokazanie czegoś, czego nie widać, jest takie proste!

Warsztaty otwarte w salce na wystawie Hydroświat: sobota i niedziela od 11 do 17.

A jeżeli nie będziecie mieli możliwości odwiedzić nas w ten grudniowy weekend, nie martwcie się. Macie kilka miesięcy, by skorzystać z atrakcji wystawy TO TAKIE PROSTE! Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 15 maja 2020 roku.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie