Maja Wagner, nowa naczelnik Wydziału Kultury, fot. Kamil Złoch
Kultura

Nowa szefowa gdyńskiej kultury

Maja Wagner, nowa naczelnik Wydziału Kultury, fot. Kamil Złoch

Wydział Kultury Urzędu Miasta Gdyni od 1 sierpnia będzie miał nową naczelniczkę – stanowisko po Włodzimierzu Grzechniku przejmie Maja Wagner, od 2014 roku przewodnicząca Komisji Kultury w Radzie Miasta Gdyni, a od 2015 roku także pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. kultury.

Maja Wagner w 2019 roku objęła również funkcję przewodniczącej Komisji Kultury Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Od lat związana jest ze strukturami międzynarodowych organizacji zacieśniających współpracę państw basenu Morza Bałtyckiego jako członkini zarządu Związku Miast Bałtyckich (UBC).

W ostatnich latach została powołana do Rady Programowej Muzeum Marynarki Wojennej oraz Rady Społecznej Biblioteki Gdynia. Dzięki jej wsparciu w Gdyni zaistniały takie inicjatywy i projekty jak Festiwal Traffic Design, Przestrzeń artystyczna – Tu Baza czy ostatni projekt, Halo Kultura.

Nowa naczelnik jest z wykształcenia filologiem anglistą oraz absolwentką studiów podyplomowych z zakresu metodyki i skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim.

– Wraz z zespołem zaangażowanych osób z wydziału będę dążyła do realizacji zapisów Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030 – mówi Maja Wagner– Moim priorytetem jest opracowanie programu edukowania do aktywnego uczestnictwa w kulturze z wykorzystaniem zasobów miasta i organizacji pozarządowych. Będziemy dążyć do tego, by Gdynia była miastem aktywnych i kreatywnych mieszkańców, otwartym na ich aspiracje, pomysły i inicjatywy. Zależy mi także na działaniu międzysektorowym, łączącym kulturę z innym gałęziami funkcjonowania miasta, takimi jak ekologia, sport, zdrowie czy edukacja – zapowiada.

Autor: Kamil Złoch // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie