Biznes Morskie sprawy

Nowa marina już działa

S/Y Legia – wyjątkowa jednostka Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica jako pierwsza korzysta z nowej Mariny Yacht Park w Gdyni. Pierwszych żeglarzy powitano upominkami, a już latem nowa inwestycja ma zapełnić się jachtami i pomóc przy organizacji dużych imprez.

Za nami symboliczne uruchomienie nowego miejsca dla żeglarzy – Mariny Yacht Park, która powstała w gdyńskim Basenie Prezydenta. To część dużej inwestycji, która powstaje tuż przy nabrzeżu. Trwają jeszcze prace przy budowie nowoczesnego bosmanatu, ale same miejsca postojowe już przyjmują pierwszych chętnych.

– Jesteśmy w stanie przyjąć w bardzo komfortowych warunkach 120 jednostek, mówimy o jachtach powyżej 10 metrów. Również mniejsze jednostki, jak skutery czy pontony RIB – mówi Marek Wójcik, manager Mariny Yacht Park w Gdyni. – Marina będzie też posiadała szerokie zaplecze techniczne i sanitarne, między innymi pomieszczenia dla naszych gości, prysznice, toalety czy kubryk, czyli salka do przygotowania posiłku czy zaaranżowania spotkania. Dzisiaj dzięki temu, że część nawodna została już oddana do użytku doszło do wejścia pierwszej jednostki – wyjaśnia manager nowej mariny.

Oficjalne powitanie przyszykowano jachtowi S/Y Legia. To ciekawa jednostka typu Wer z mahoniowym kadłubem, którą zbudowano w 1968 roku. Pływał nią między innymi słynny pułkownik Kukliński, obecnie należy do Yacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica.

Wejście pierwszej jednostki, S/Y Legia do nowej mariny, fot. Kamil Złoch

Wejście pierwszej jednostki, S/Y Legia do nowej mariny, fot. Kamil Złoch

Dodatkowo w marinie zagościli też pierwsi żeglarze klasy Open Bic z dziecięcej szkółki. Na przestrzeni najbliższych tygodni inwestycja powinna już zapełnić się jachtami.

– Pod koniec czerwca, a najpóźniej w połowie lipca chcemy już uczestniczyć w imprezach organizowanych przez Gdynię, Mistrzostwach Świata, żeglarskich regatach czy Dniach Morza. Na pewno będziemy już przygotowani, z pełnym zapleczem technicznym i otwartym bosmanatem, mogąc już świadczyć usługi, jakich oczekują żeglarze w nowoczesnej marinie

 – zapewnia Marek Wójcik.

Za inwestycję jest odpowiedzialna grupa kapitałowa Polski Holding Nieruchomości. Przypomijmy, że sam Yacht Park, który powstaje obok już funkcjonującej mariny to kompleks sześciu pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych z funkcją usługową w parterze. Łącznie to 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Oficjalnie powitanie pierwszej jednostki korzystającej z Mariny Yacht Park, fot. Kamil Złoch

fot. Kamil Złoch

Kamil Złoch/UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie