koronawirus Redakcja poleca Warto wiedzieć Z Gdyni

Nosimy maski – tylko którą wybrać?

Wciąż nosimy maseczki i to w każdej przestrzeni publicznej. Zasłaniamy zarówno nos, jak i usta. Maska na brodzie lub na szyi nie wchodzi w grę. Mieszkańcy Gdyni przestrzegają tego nakazu, o czym świadczą statystyki prowadzone przez służby miejskie.

Gdynianie rozumieją powagę sytuacji i stosują się do nakazu zasłaniania ust oraz nosa. Patrole Straży Miejskiej informują, że sporadycznie muszą upominać mieszkańców lub wręczać mandaty za brak maseczki. W tej kwestii zdyscyplinowane są przede wszystkim osoby starsze. Bierzmy z nich przykład.

Różne rodzaje maseczek – różne funkcje

W zależności od tego, jakiej maseczki używamy, chronimy siebie albo innych. Korzystając na przykład z maski chirurgicznej chronimy innych. Z kolei z tej z zaworkiem – wyłącznie siebie. Maseczka bez zaworka to bezpieczeństwo dla naszego otoczenia, jak i dla nas samych.

Grafika: trzy rodzaje maseczek: chirurgiczna, z zaworkiem, bez zaworka i opis, czym się różnią. Źródło: Medica Wiczlino

Źródło: Medica Wiczlino

Noś maseczkę – zdrowy rozsądek nic nie kosztuje!

Pod takim hasłem powstała w listopadzie kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia, która zwraca uwagę na fakt, że maseczki muszą nosić wszyscy – bez względu na wiek.

Autor: Magdalena Śliżewska // UM GDYNI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x