Z Gdyni

Noc Naukowców w Centrum Nauki Experyment

Nadchodzi ta jedyna noc w roku. Noc, podczas której wszyscy zwykli śmiertelnicy na kilka godzin porzucają swoje zawody i aktywności, by zająć się tym, o czym skrycie marzą – by stać się prawdziwymi naukowcami. Przygotujcie się – Noc Naukowców już 27 września!

Tegoroczna edycja Nocy Naukowców w Centrum Nauki Experyment to prawdziwie rodzinne wydarzenie. W każdym, młodym czy starym, zostaną odkryte drzemiące w moce i ukryte talenty. Bo w tym roku Noc Naukowców w Experymencie to Noc Inżynierów!

Jakby się dobrze zastanowić, inżynier to taki współczesny superbohater – dzięki niemu działa wszystko, co działać powinno, oraz stoi wszystko, co zostało zbudowane. Dlatego podczas tegorocznej Nocy Naukowców Centrum Nauki Experyment zamieni się w jedną wielką machinę, w której wszystko będzie brzęczało, poruszało się, latało i jeździło. Co dokładnie, to zależeć będzie od inwencji, pomysłowości i zaangażowania uczestników. Podpowiedzią niech będzie maszyna Rube’a Goldberga – konstrukcja złożona z wielu elementów, które niczym domino zadziałają jeden po drugim, by koniec końców … zobaczycie sami!

– Podczas Nocy Naukowców bedziemy pokazywać, że to co wydaje się głupie, a działa, wcale głupie nie jest. Przedstawimy inżynierskie wtopy i life-hacki, które choć nie wyglądają, to są skuteczne. Z drugiej strony będziemy mieli też poważną naukę, bo razem Uniwersytetem Morskim pokażemy, jak wyglądają linie produkcyjne, roboty, a także uchylimy rąbka tajemnicy na temat pracy inżynierów od kuchni. Jednym słowem piąta Noc Naukowców będzie bardzo ciekawa! – mówi Paweł Czoska z Centrum Nauki Experyment.

Cała wystawa Centrum Nauki Experyment w Noc Naukowców zamieni się też w planszę wielkiej gry, w której wszyscy będą uczestnikami. I tylko od nich będzie zależało, która z dwóch drużyn wyjdzie ze starcia zwycięsko! Inżynierskie zadania rozsiane będą po całej wystawie, więc czeka na wszystkich mnóstwo dobrej zabawy. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą smartfonów. Mogą być potrzebne!

Podczas przechodzenia od jednego zadania do drugiego przyda się też patrzenie pod nogi i nad głowy. Na dole będzie można spodziewać się automatycznych samochodzików i łazików, które uczestnicy będą mogli sami zaprogramować, a nad głowami latać będą wykonujące specjalne zadania drony. Dla pragnących bardziej lub mniej przydatnej inżynierskiej wiedzy odbędzie się panel poświęcony life-hackom, czyli inżynierskim hitom i kitom, które mogą nam znacznie ułatwić życie lub utrudnić, a także konkursy i wykłady.

Bo czy wiecie jaki wpływ na nasz świat ma słynna srebrna taśma albo czy roboty przejmą wkrótce władzę nad światem? Dowiecie się już 27 września.

Noc Naukowców
Trust me, I’m an engineer!
Centrum Nauki EXPERYMENT
27 września, godz. 19.00-23.00
Bilety: bilety.experyment.gdynia.pl

Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka//UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie