Żuraw Gdańsk
Żuraw Gdańsk
Ciekawostki Informacja prasowa Kultura Za miedzą

Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim online

Narodowe Muzeum Morskie, tak jak inne instytucje kultury w Polsce, zrezygnowało z organizowania w tym roku klasycznej Nocy Muzeów.

W związku z panującymi nadal obostrzeniami związanymi z pandemią nie zaprosimy naszych zwiedzających na „Dar Pomorza”, nie policzymy gości w kolejce na „Sołdka” i do Żurawia, nie będzie nam jak zawsze, niezwykle miło wieczorem otworzyć dla chętnych bramy Muzeum Rybołówstwa w Helu, tczewskich oddziałów i Muzeum w Kątach Rybackich.

Od wielu tygodni wszystkie oddziały NMM są zamknięte. W sobotę, 16 maja otwieramy pierwszy z nich – Spichlerze na Ołowiance, ciesząc się, że w końcu możemy zaprosić do siebie gości.

Od dwóch miesięcy działalność NMM przeniosła się do Internetu i właśnie tam spędzimy tegoroczną Noc Muzeów. Będziemy wspominać minione edycje Nocy Muzeów: zeszłoroczny D-day na Wyspie Ołowianka, Gwiezdne Wojny na „Sołdku”, nocne zwiedzanie Żurawia, „Dar Pomorza” pod władaniem Kampanii Kaperskiej i Wikingów w CKWS.

– Wieczorem i w nocy 16 maja zapraszamy na nasz profil na Facebooku, bo właśnie tam przenosimy tegoroczną Noc Muzeów – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM – Naszych gości zapraszamy np. do naszego Archiwum X. Podróże do czwartego wymiaru zawsze są ekscytujące, a w trakcie Nocy Muzeów różne rzeczy mogą się zdarzyć…zwłaszcza online

ALEKSANDRA PIELECHATY NMM

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie