Na zdrowie Z kraju

NIK: Zdążyć przed koronawirusem

Trwa zapowiadana w styczniu przez Prezesa NIK kontrola gotowości organów państwa do działania w obliczu realnego zagrożenia epidemią. Od początku lutego kontrolerzy sprawdzają, jak system ochrony zdrowia przygotowany jest do działania w sytuacji stwierdzenia wystąpienia chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych.

Obecnie kontrola prowadzona jest w zaplanowanych jednostkach.  Jednak w związku z dynamiczną sytuacją związaną z koronawirusem COVID-19, kontrolerzy na bieżąco pozyskują informacje także m.in. z jednostek związanych z transportem oraz leczeniem osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Wyniki podamy po zakończeniu procedury.

W związku z pojawieniem się w Europie koronawirusa Prezes NIK Marian Banaś już pod koniec stycznia podjął decyzję o rozpoczęciu kontroli rozpoznawczej. Od początku lutego kontrolerzy NIK sprawdzają stan przygotowania systemu ochrony zdrowia do działania w sytuacji stwierdzenia wystąpienia chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych.

Kontrola obejmuje wszystkie kluczowe elementy systemu ochrony przed tego rodzaju zagrożeniami. Prowadzona jest we wszystkich zaplanowanych jednostkach.

źródło: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/zdazyc-przed-koronawirusem.html

Powiązane tematycznie

Paranoja bezmózgich Yetii

Julian Aleksander Michaś

Zdalne podpisywanie umów dla klientów firmowych Banku Pekao

Redakcja

Pomoc finansowa dla pracowników Rossmanna

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie