MOSG
Na sygnale

Nielegalne towary akcyzowe w Gdyni

66-letniego mężczyznę zatrzymali 7 października w Gdyni funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. W jego garażu oraz samochodzie strażnicy graniczni ujawnili i zabezpieczyli nielegalne towary akcyzowe o łącznej wartości blisko 173 tys. zł.

Funkcjonariusze zatrzymali prawie 89 tys. papierosów, 1163 litry wyrobów spirytusowych m.in. z rosyjską i ukraińską akcyzą oraz bez znaków skarbowych oraz ok. 20 kg krajanki tytoniowej. Ponadto zabezpieczyli gotówkę w kwocie 2 tys. zł, etykiety i kapsle na butelki, dwie metalowe kapslownice oraz podrobione polskie znaki akcyzy.Po zakończeniu czynności procesowych 66-latek został zwolniony. Towar zabezpieczono na terenie Placówki SG w Gdyni, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

MOSC

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x