Nie ma 2 mld zł na onkologię
Polityka Redakcja poleca Z kraju

Nie ma 2 mld zł na onkologię

PiS odrzucił bez jakiejkolwiek dyskusji poprawki do budżetu na przyszły rok, przygotowane przez Koalicję Obywatelską.

Nie ma 2 mld zł na onkologię, ale są 2 mld zł na propagandę w TVP. To nie leczy, tylko szkodzi. Polki i Polacy umierają nie tylko na COVID, bo system ochrony zdrowia stracił wydolność. Rozsądek nakazywałby przekierowanie tam szerokiego strumienia pieniędzy.

Proponowaliśmy 4 mld zł wsparcia, ale tych funduszy nie będzie. Znalazły się za to środki w wysokości 2 mld zł na samoloty rządowe (oczywiście bez przetargu).

Nie ma karetek, ale będą kolejne rządowe limuzyny. Znalazły się również pieniądze dla świecącego pustkami Szpitala Narodowego.

Sektor gastronomiczny, hotelarski czy eventowy za moment się załamią. Podczas gdy inne kraje prowadzają pomoc polegającą na obniżaniu podatków, nasz rząd wprowadza 10 nowych danin.

Lokalnie na Pomorzu zabrakło pieniędzy na wsparcie np. hospicjum św. Wawrzyńca. Kto widział, ten wie, że oddział pediatryczny szpitala w Człuchowie wymaga pilnej pomocy. Niestety, nie tym razem.

Wóz bojowy dla OSP w Orlu też musi poczekać. W skali całego budżetu to naprawdę nie są duże kwoty, ale jakże niezbędne dla lokalnej społeczności.

To nie jest budżet dobry dla Polski; to budżet dobry dla PiS. I pana Rydzyka, który otrzyma 250 mln zł.
Zdjęcie z dzisiejszej konferencji prasowej posłanek z Pomorza: Małgorzata Chmiel i Agnieszka Pomaska

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x