Kultura

Naukowe Love dla dorosłych

Naukowe Love dla dorosłych

Centrum Nauki Experyment zaprasza na wyjątkowy wieczór dla dorosłych zakochanych w nauce. 14 lutego od godz.19.00 do 23.30 goście wydarzenia „Naukowe Love Muzycznie” przekonają się ile jest nauki w muzyce, a ile muzyki w nauce. Wystawę Experymentu wypełnią rytm, ruch, światło i oryginalne brzmienie.

Głównym punktem wieczoru będzie wyjątkowy koncert „muzyki kontrolowanej głosem” zespołu Me myself and I. Do dwójki wokalistów, znanych m.in. z finału programu Mam Talent, dołączy human beatbokser. Będzie to okazja nie tylko do wysłuchania aranżacji, ale również wzięcia udziału we wspólnej improwizacji i nauki beatboksu pod hasłem „ciało jako instrument”.

– Już od kilku lat mamy cykliczne wydarzenie tylko dla dorosłych, podczas którego postanowiliśmy przekonać ich, że w nauce można się zakochać. Muzyki w nauce jest dużo, dużo też jest nauki w muzyce. Powiemy o tym m.in. podczas występu Me, Myself and I. Jest to zespół, który wykonuje muzykę wyłącznie swoim głosem. Mimo, że na scenie mamy dwie, maksymalnie trzy osoby, to słuchaczom wydaje się, że na scenie mamy chór. Będzie to bardzo ciekawe wydarzenie, ponieważ nie będzie to tylko występ artystów, ale też możliwość uczestniczenia w improwizacji. Goście zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w próbie beatboxu. W programie również wykłady np. o muzyce wśród zwierząt. Poprowadzą je goście z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Będzie to temat zdecydowanie dla dorosłych, ponieważ opowiemy też o tym, jak filmy dla dorosłych wpłynęły na rozwój technologii. W programie także sesje warsztatowe, wykłady o tym, ile jest muzyki w kosmosie, ile jest muzyki w matematyce i czy sama matematyka ma przepis na hit. Zaproponujemy także flou party, czyli imprezę z fluorescencyjnymi dekoracjami – mówi Maja Banaszczyk z Centrum Nauki Experyment.

W programie naukowej odsłony walentynek 18+ goście znajdą również występ bębniarzy oraz jam session. Organizatorzy przygotowali także warsztaty, podczas których uczestnicy przekonają się, ile fizyki kryje się w muzyce, czym jest sam dźwięk, jak go zobaczyć i jak ciekawe kształty potrafi on narysować. Nie zabraknie wykładów ekspertów, m.in. o muzyce godowej zwierząt, o tym, jak przemysł filmów dla dorosłych przyczynił się do rozwoju techniki, a także o matematyce muzyki i muzyce kosmosu.

– W programie również wykłady np. o muzyce wśród zwierząt. Poprowadzą je goście z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Będzie to temat zdecydowanie dla dorosłych, ponieważ opowiemy też o tym, jak filmy dla dorosłych wpłynęły na rozwój technologii. W programie także sesje warsztatowe, wykłady o tym, ile jest muzyki w kosmosie, ile jest muzyki w matematyce i czy sama matematyka ma przepis na hit – zachęca Maja Banaszczyk z Centrum Nauki Experyment.

Wśród zaproszonych gości pojawią się studenci kół naukowych trójmiejskich uczelni, którzy opowiedzą m.in. o muzyce z perspektywy psychologii i zaproszą do specjalnie przygotowanego stanowiska dla par z parametryzacją głosu.

Nie ma lepszego afrodyzjaku niż jedzenie, dlatego też w muzycznym menu wieczoru pojawią się walentynkowe napoje i przekąski. A wszystko zwieńczy fluo party, wśród fluorescencyjnych dekoracji i interaktywnych stanowisk.

Szczegółowy program na www.experyment.gdynia.pl.

Bilety w cenie 39,00 zł dostępne w kasach i na stronie bilety.experyment.gdynia.pl.

Marta Jaszczerska/ UM Gdyni

Powiązane tematycznie

44. FPFF: Złote Lwy dla „Obywatela Jonesa”

Laureaci 44. FPFF

Kultura i rozrywka

„Solid Gold” wraca do Konkursu Głównego 44. FPFF

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie