Redakcja poleca Z Gdyni

Nauczyciele strajkują

Centrum Nauki Experyment
Centrum Nauki Experyment

W gdyńskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zatrudnionych jest 3057 nauczycieli. Do strajku nie przystąpiło 271 nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Do strajku nie przystąpiło Przedszkole nr 4, 8, 11, 14, 22, 23, 27, 29, 31, 35, 36, 37, 42, 49 i 52. Tam dzieci mają zapewnioną opiekę.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 jest dzień wolny od pracy.

Z naszych informacji wynika, że w mieście nie ma placówki, w której dzieci pozostałyby bez opieki.

O zmieniającej się sytuacji na bieżąco informują dyrektorzy placówek. Komunikaty dotyczące poszczególnych szkół i przedszkoli dostępne są na stronach internetowych jednostek.

Intensywne rozmowy ZNP z rządem trwają od tygodnia. W perspektywie przedłużających się negocjacji i widma strajku Prezydent Gdyni podjął decyzję, że 8 kwietnia będzie dniem otwartym miejskich placówek kultury. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami czy opiekunami mogą w tym dniu skorzystać nieodpłatnie z przygotowanej oferty. W swoje progi zapraszają: Centrum Nauki EXPERYMENTMuzeum Emigracji oraz Konsulat Kultury, Gdyńskie Centrum Filmowe i biblioteki.

Oferta – szczegóły:

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza w poniedziałek, 8 kwietnia, w godz. 9:00-13:00, dzieci wraz z opiekunami do kreatywnej strefy warsztatowej, która powstanie w kawiarni Konsulatu Kultury. Uczestnicy będą wspólnie tworzyć m.in. dekoracje wielkanocne. Tego dnia w naszej kawiarni będzie obowiązywać 20 procentowa zniżka.

Gdyńskie Centrum Kultury,
ul. Jana z Kolna 25,
Wstęp wolny.

Centrum Nauki Experyment -zaprasza w godz. 9:00-18:00. Będzie można zwiedzić pięć wystaw stałych – Hydroświat, Niewidoczne Siły, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia oraz Kierunek Zdrowie. Uwaga: w związku z ograniczoną liczbą gości, która może jednocześnie przebywać na wystawie, możliwe jest dłuższe oczekiwanie na wejście. Sytuację przed kasami będzie można obserwować w poniedziałek na podglądzie kamery na stronie www.experyment.gdynia.pl.

Dzieci do 12. roku życia mogą przebywać na terenie Centrum wyłącznie pod opieką dorosłych.

Muzeum Emigracji – Muzeum serdecznie zaprasza wszystkie dzieci szkolne wraz z opiekunami i rodzicami na nieopłatną wizytę 8 kwietnia 2019 w godzinach 10:00 – 18:00.
Muzeum Emigracji w Gdyni przedstawia w przystępny sposób historię Polaków wyjeżdżających z ojczyzny do rozmaitych miejsc na świecie. Multimedialna wystawa stała opowiada o losach zarówno anonimowych osób, jak i słynnych rodaków znanych z osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Siedziba muzeum znajduje się w sercu gdyńskiego portu, dawnym Dworcu Morskim, skąd jeszcze do niedawna odpływały polskie transatlantyki. Dziś budynek przy ul. Polskiej 1 jest miejscem spotkań dla zainteresowanych historią w każdym wieku.

Gdyńskie Centrum Filmowe – zapraszamy w poniedziałek 8 kwietnia na zwiedzanie zakamarków GCF. Grupa maksymalnie może liczyć 20 os. Zwiedzanie w 2 turach o 11:00 i 12:00. Zbiórka przy portierni GCF – poziom 0.

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Teatr Muzyczny dysponuje następującymi wolnymi terminami 9.04, 10.04, 11.04 – godziny do ustalenia. Grupy za względu na przepisy BHP, nie mogą być większe niż 20 osób. Grupy takie musiałyby być pod opieką osób, które mają uprawnienia pedagogiczne.

Kontakt:
Agnieszka Kaczor
+48/502292847, a.kaczor@muzyczny.org

Zespół Szkolno Przedszkolny nr 3

Zapraszamy najmłodszych na zajęcia z koszykówki które przeprowadzą zawodniczniki Gdyńskiej Młodej Ligi. Zajęcia potrwają w godzinach 9:00 – 15:00 na sali gimnastycznej ZSP nr 3. Prośba o zabranie ze sobą obuwa sportowego na zmianę.

Nagietkowa 73,
81-589 Gdynia

Biblioteka Gdynia zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami do swoich filii dysponujących kącikami dla dzieci. Biblioteka Obłuże, Biblioteka Śródmieście, Biblioteka Witomino i Biblioteka Karwiny zapraszają od godziny 9.00 do swoich kącików dla dzieci, gdzie czeka mnóstwo książek, gier planszowych i wiele atrakcji.

Biblioteka Obłuże,
ul. Boisko 6,
tel. 58 625 08 16

Biblioteka Śródmieście,
ul. Władysława IV 7-15,
tel. 58 661 66 48

Biblioteka Witomino,
ul. Narcyzowa 1,
tel. 58 624 05 43

Biblioteka Karwiny,
ul. Brzechwy 3/5,
tel. 58 629 16 25

Pokazy filmowe i dyskusje o wartościach dla młodzieży, występ gościnny Teatru Dziecięcego JANTRAK, wydarzenia 10 kwietnia w godzinach 10.00-12.30 w GCF.

Wydarzenie dedykowane młodym widzom – uczniom pomorskich szkół. Spotkania z reportażem i dokumentem filmowym dedykowane młodzieży od 12 roku życia. Prezentujemy reportaże i dokumenty filmowe, które uczestniczą w konkursie festiwalowym i opowiadają prawdziwe historie ludzi. Skłaniają do przemyśleń i rozmowy o tematach, które często umykają nam w codzienności. Film jest też doskonałym sposobem by oddziaływać na emocje młodych widzów i otwierać im oczy na ważne sprawy dnia codziennego. Filmy nie są długie, a po każdym z nich rozmawiamy i wyciągamy wnioski z tego, co wspólnie zobaczyliśmy i doświadczyliśmy.
Zapraszamy więc młodych twórców, a nauczycieli i rodziców inspirujemy do wspierania ich kreatywności i warsztatu.
Wstęp wolny

Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
Zapraszamy na zajęcia zajęcia sportowe które przeprowadzą zawodnicy Arka Gdynia Rugby. Zajęcia potrwają w godzinach 9:00 – 15:00 na sali gimnastycznej ZSSO. Prośba o zabranie ze sobą obuwa sportowego na zmianę.

Władysława IV 54,
81-384 Gdynia

SP nr 31
Zapraszamy na zajęcia zajęcia sportowe które przeprowadzą animatorzy Stowarzyszenia Inicjatywa „ARKA” Gdynia Zajęcia potrwają w godzinach 9:00 – 15:00 na sali gimnastycznej SP nr 31. Prośba o zabranie ze sobą obuwa sportowego na zmianę.

Chylońska 227,
81-007 Gdynia

SP nr 52
Zapraszamy na zajęcia zajęcia sportowe i warsztaty plastyczne które przeprowadzą animatorzy K.S. FLAUTA Gdynia Zajęcia potrwają w godzinach 9:00 – 15:00 na sali gimnastycznej SP nr 52. Prośba o zabranie ze sobą obuwa sportowego na zmianę.

ul. Okrzei 6
81-228 Gdynia

Redakcja portalu Gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Psie piękności na wybiegu

Redakcja

Świętojańska pod znakiem dobrej kuchni

Redakcja

Gdynianki zorganizowały kampanię przeciwko depresji

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie