szczepionki
Pomoc i wsparcie Z Gdyni

Nauczyciele na testy. Miasto wspiera sanepid

W drugim tygodniu ferii zimowych pedagodzy w całej Polsce zostaną poddani dobrowolnym i bezpłatnym testom na obecność koronawirusa. Dotyczy to powracających do pracy nauczycieli klas I-III. Jednak, by zapewnić mieszkańcom Gdyni możliwie jak największy poziom bezpieczeństwa, w testowaniu wezmą udział także pracownicy szkół – łącznie aż 950 osób.

– Od początku epidemii koronawirusa uważnie angażujemy się we wszystkie działania, które zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców, szczególną troską otaczając uczniów i nauczycieli. Ważną rolę pełni tu ścisła współpraca między miastem a służbą sanitarną, bo w krótkim czasie skoordynowane zostało ustalenie możliwych terminów bezpiecznych badań dla grona pedagogicznego oraz pracowników szkół – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Przed nami niezwykle istotny krok na drodze do spokojnego, stopniowego powrotu nauki stacjonarnej w gdyńskich placówkach: przetestowanie na obecność koronawirusa nauczycieli nauczania początkowego i innych pracowników szkół. Jestem głęboko przekonany, że testy organizowane przez służby sanitarne pozwolą znacząco zmniejszyć ryzyko zakażeń.
 

W Gdyni testowanie na obecność COVID-19 koordynuje Powiatowy Inspektorat Sanitarny we współpracy z Pomorskim Kuratorium Oświaty. Dotyczy ono tych nauczycieli i pracowników gdyńskich placówek, który wyrazili na to zgodę, zgłaszając się do dyrektorów szkół.

– Rozumiem, że zamysł jest taki, by jak najszybciej przywrócić szkoły do pracy w normalnych warunkach, a testowanie nauczycieli ma w tym pomóc. Jestem pedagogiem z ponad 40-letnim stażem pracy i gdy tylko dowiedziałam się od dyrektora naszej szkoły o możliwości skorzystania z testów, bez chwili zastanowienia się zgłosiłam. Zdrowie nasze i dzieci jest przecież najważniejsze. Cieszę się także, że kolejnym krokiem będą szczepienia – mówi Elżbieta Prokop, wychowawca III klasy w Szkole Podstawowej nr 33 w Gdyni.

Badania będą wykonywane w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz Laboratorium Diagnostyka w Gdyni. Ścieżka proceduralna ma być prosta – każda zainteresowana osoba zostanie indywidualnie poinformowana o tym, do której placówki powinna się zgłosić i w jakim terminie.

Autor: Małgorzata Chudzińska, Wydział Edukacji UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x