Borys Szyc w scenie filmu NAGNEZJA fot. YT
Borys Szyc w scenie filmu NAGNEZJA fot. YT
konkurs Kultura Recenzje Redakcja poleca Z Gdyni

Najgorsza scena na festiwalu filmowym w Gdyni

Absolutnym zwycięzcą w tej konkurencji jest Borys Szyc. Aktor po latach niebytu i problemów z uzależnieniami, szuka wyzwań na planie filmowym.

W filmie „Magnezja”, którego jest współproducentem, poszedł na całość i, być może, zrealizował jedno z marzeń w dwójnasób albo i lepiej. Nie dość, że niedawny Piłsudski gra kobietę, to uprawia seks analny z Bartoszem Bielenią!

Szyc zagrał życiówkę, poziom dowcipu i wyrafinowany smak przypominają jako żywo niemieckie filmy erotyczne z początków telewizji kablowej, gdy stacja RTL puszczała erotyki z akcją miłosną rozgrywającą się w oborze przy akompaniamencie fekalnym i jodłowaniu.

Szyc śrubuje poziom dowcipu, za nic ma obezwładniającą największych śmiałków poprawność, traktuje kobietę wulgarnie i przedmiotowo – po prostu zuch i bohater. Gdyby to zrobił ktoś spoza salonu, spotkałby go hejt i ostracyzm do szóstego pokolenia, a we Francji aktywistki by go wizerunkowo zlinczowały. Jednak nad Wisłą i Bałtykiem Borys jest w porzo,

Borys może wszystko, a po brutalnym potraktowaniu przez Latkowskiego to tym bardziej i jeszcze w bonusie współczucie się należy.

Żeby nie było niejasności: ta scena z „Magnezji” to szczyt żenady, nie chce mi się więcej pisać na ten temat. Nie idźcie na ten film.

Piotr Wyszomirski (1961) – zalożyciel i redaktor naczelny Gazety Świętojańskiej (2002-), aktywista, prosument kultury. Ulubione, bo własne, motto: Każdy ma swoje Indie gdzie indziej.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x