Redakcja poleca Z Gdyni

Nagrody dla pracowników pomocy społecznej

21 listopada to Dzień Pracownika Socjalnego. Jak co roku w Gdyni tego dnia uhonorowano osoby, które z wyjątkowym zaangażowaniem pomagają mieszkańcom w rozwiązywaniu różnego rodzaju trudności życiowych. Listy gratulacyjne, nagrody dyrektora MOPS i nagrody prezydenta Gdyni powędrowały aż do 129  pracowników! Uroczysta gala odbyła się w Muzeum Emigracji.   
 
Dzień Pracownika Socjalnego to święto nie tylko pracowników socjalnych, ale także asystentów rodzin, opiekunów, pielęgniarek, pedagogów, psychologów czy pracowników administracji i obsługi. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej liczy ponad 600 pracowników specjalizujących się w bardzo różnych formach wsparcia. Pomaga rodzinom, osobom samotnym, seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, osobom uwikłanym w przemoc w rodzinie czy osobom bezdomnym.

– Witam państwa bardzo serdecznie w Światowym Dniu Życzliwości, który jest jednocześnie świętem pracowników pomocy społecznej. Takie święto obchodzimy już od 29 lat, a za rok będziemy obchodzić duży jubileusz tej działalności. – rozpoczęła Mirosława Jezior, dyrektor MOPS Gdynia, zapraszając na scenę wiceprezydenta Michała Gucia, który odpowiada w Gdyni za politykę społeczną.

– Nasz system pomocy społecznej bardzo się zmienia i rozrasta. Elastycznie reaguje bowiem na nowe problemy, które trzeba rozwiązywać i wyzwania, na które staramy się cały czas odpowiadać. Budujemy struktury i zatrudniamy osoby, które specjalizują się w nowych, nierzadko trudnych tematach społecznych. Za to, że ten system tak działa i się rozwija, chciałbym państwu bardzo podziękować. Od lat samorządy w Polsce przyglądają się nam, doceniają i uczą od nas. Cieszę się, że mogę na państwa liczyć. To, co wspólnie robimy przyczynia się w dużym stopniu do tego, że Gdynia jest najszczęśliwszym miastem w Polsce. – powiedział Michał Guć.

W tym roku aż 9 kierowników różnych jednostek MOPS otrzymało listy gratulacyjne. To wyjątkowe wyróżnienie zawdzięczają swoim zespołom, które postanowiły zgłosić ich kandydatury do dyrekcji MOPS. Wyróżnienia otrzymali:

  • Hanna Żółkoś-Margońska, kierownik Zespołu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
  • Iwona Hadrzyńska, Kierownik Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 4
  • Elżbieta Paluch-Łątkowska, z-ca kierownika Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 4
  • Paweł Włodarczyk, kierownik Działu Cyfryzacji i Technologii Informatycznych
  • Agata Cichoń-Chojnacka, kierownik Gdyńskiego Centrum Diagnozy i Terapii FASD
  • Zuzanna Łaczyńska-Stec, kierownik Zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej
  • Marta Karkowska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Maciejewicza 11
  • Marcin Kowalewski, kierownik Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej
  • Dorota Oskarbska, kierownik Zespołu ds. intensywnej pracy socjalnej z rodziną

Nagrody Dyrektora MOPS otrzymało aż 117 pracowników! Wszyscy zostali uhonorowani na scenie i odebrali gratulacje od całej dyrekcji MOPS, Mirosławy Jezior oraz jej zastępców: Katarzyny StecJarosława Józefczyka i Franciszka Bronka.

Nagrody Prezydenta Gdyni wręczono w tym roku aż w 3 kategoriach: Pracownik merytoryczny roku, Pracownik socjalny roku praz Pracownik administracji roku.

– Dla mnie pomoc oznacza, że jestem zawsze tam, gdzie mnie nie oczekują. Jestem niemile widziana, ale jestem potrzebna i zostaję zawsze do czasu, kiedy już jestem mile widziana, ale niepotrzebna. – powiedziała Grażyna Makles-Matuszak, pracownik socjalny z Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 1.

­– Jako przedstawicielka głęboko pojętej administracji, muszę powiedzieć, że jest to dla mnie duże wyróżnienie. Często muszę przekładać pracę socjalną na szarą rzeczywistość administracyjną, dlatego nagroda jest docenieniem pracy na co dzień w MOPS niezbyt widocznej, ale równie ważnej. – powiedziała Lidia Podlińska, zastępca głównego księgowego, która została Pracownikiem Administracji roku 2019.

– Ta nagroda jest dla mnie kolejną motywacją do zadań. Sami pracownicy i dyrekcja MOPS poddają mi nowe pomysły na działania. Entuzjazm do ich realizacji na pewno szybko mi się nie skończy, bo taką mam naturę. To od ludzi czerpię siłę. – dodała Klaudia Głodowska z Zespołu ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, Pracownik Merytoryczny Roku 2019.

Dzień Pracownika Socjalnego, 21.11.2019, fot. Aleksander Trafas

Dzień Pracownika Socjalnego, 21.11.2019, fot. Aleksander Trafas
Autor: Katarzyna Mejna // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie