fot. YouTube
Na sygnale

Na ratunek załoganta jednostki wędkarskiej „Łowca”

W sobotę, 27 kwietnia o godzinie 10.43 załoga dyżurna SAR z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego otrzymała informację, że natychmiastowej, specjalistycznej pomocy medycznej potrzebuje jeden z załogantów jednostki wędkarskiej „Łowca”,

znajdującej się ok. 15 mil morskich na północ od Władysławowa.

Śmigłowiec W-3WARM Anakonda, z załogą dowodzoną przez kpt. pil. Marcina Chałubińskiego wystartował z lotniska w Babich Dołach o godzinie 10.50 i skierował się w rejon działań, nawiązując łączność ze służbami koordynującymi akcję ratowniczą oraz jednostką pływającą „Łowca”.

W rejonie działań operowała także załoga statku Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Bryza, która wstępnie zabezpieczyła poszkodowanego.

O godzinie 11.13 ratownik z załogi śmigłowca podjął poszkodowanego na pokład, pozostającej w zawisie, maszyny. Lądowanie na macierzystym lotnisku nastąpiło o godzinie 11.30, gdzie poszkodowanego przekazano obsadzie karetki pogotowia.

Źródło: http://blmw.wp.mil.pl/pl/1_513.html

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie