Wernisaż wystawy „My się znamy
Kultura

My się znamy – wernisaż absolwentów gdyńskiego Plastyka

Z okazji 75-lecia Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni, w mieszczącej się przy szkole Galerii Debiut, zorganizowana została pierwsza z cyklu wystawa prac absolwentów gdyńskiego Plastyka z lat 2005-2019.

W piątek, 21 lutego 2020 o godzinie 12:30 w Galerii Debiut odbył się wernisaż absolwentów gdyńskiego Plastyka pod tytułem „My się znamy”. Pomysłodawczynią i kuratorką wystawy jest Ewa Manuszewska.

– W związku z jubileuszem szkoły planujemy różne wystawy: absolwentów i indywidualne, które pokażą działalność naszych uczniów – tłumaczy kuratorka wystawy, Ewa Manuszewska. – Wystawa „My się znamy” prezentuje 31 artystów, którzy przyjechali do nas z różnych miast. W maju planujemy wystawę zbiorową, a główne obchody jubileuszu odbędą sie 18-19 września.

Tym razem do udziału w wystawie zaproszono byłych uczniów: Mateusza Aftanasa, Emilię Bartkowską, Zofię Błażko, Maszę Chodzińską, Arkadiusza Drawca, Marię Dybek, Reginę Dziki, Joannę Górny, Jolę Gmur, Patryka Hardzieja, Klaudię Jarecką, Martynę Jastrzębską, Jaśminę Kamińską, Natalię Karczewską, Pawła Klimkowskiego, Malwinę Kowalewską, Anetę Kublik, Agnieszkę Lewandowską, Ewę Manuszewską, Martę Papierowską, Julię Platt, Patrycję Podkościelny, Magdę Pruszak, Martę Rzepińską, Michała Sęczawę, Eryka Szczepańskiego, Krystiana Szymczaka, Tomasza Walocha, Laurę Wasilewską, Patryka Wojciechowskiego, Annę Wypych-Klimkowską.

– Szkołę w Gdyni skończyłem w 2012, potem wyjechałem na studia modowe do Łodzi – powiedział Patryk Wojciechowski, projektant mody i absolwent ZSP. – Z okazji urodzin chciałbym jej życzyć, żeby nigdy się nie zestarzała. Ma swój urok, świetnych nauczycieli i choć skończyłem ją już 8 lat temu, to wciąż czuję, że nadal mógłbym tu być.

Galeria Debiut mieści się przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni na ulicy Orłowskiej 8.
Prace artystów można oglądać do 20 marca 2020.
Galeria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00, a w weekendy w godzinach 11:00-16:00. Wstęp wolny.

Z okazji urodzin szkoła zachęca wszystkich absolwentów do wzięcia udziału w oficjalnych uroczystościach, które odbędą się 18-19 września 2020.

Zgłoszenie można przesłać poprzez formularz kontaktowy na stronie:
www.zsplast.gdynia.pl/75/formularz/index.php

Wernisaż wystawy My się znamy w Galerii Debiut, fot. Magda Śliżewska

Wernisaż wystawy My się znamy w Galerii Debiut, fot. Magda Śliżewska
Autor: Magdalena Śliżewska // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie