Image default
Kultura

Muzyczny hołd dla króla heavy metalu

10 lat mija od śmierci jednego z najwybitniejszych wokalistów wszechczasów – Ronniego Jamesa Dio (Black Sabbath, Rainbow, Dio). Polscy muzycy uhonorują go serią koncertów memoriałowych. Start trasy już w maju. Zawita także do Gdyni – 22 maja, do Blues Clubu.

zdjęcie z Memoriału RJ DIO 2019, fot. Karolina Kiraga/

Swoją przygodę z muzyką Ronnie zaczął co prawda od trąbki i basu, ale – na szczęście dla świata – szybko porzucił te instrumenty i zajął się śpiewem. Najpierw celował w prostym rock’n’rollowym repertuarze (Dio and The Prophets), by potem poczuć bluesa (Elf), nagrać legendarne albumy hardrockowe z założycielem Deep Purple, Ritchiem Blackmorem (w Rainbow) i w końcu wylądować za mikrofonem tytanów heavy metalu z Black Sabbath. To Ronnie wyśpiewywał takie ponadczasowe hymny, jak „Stargazer”, „Heaven and Hell”, a także – skomponowane w założonej przez siebie formacji DIO – „Holy Diver”, czy „Rainbow in the Dark”. Stał się inspiracją całych pokoleń muzyków – od tych, co dopiero zaczynają przygodę na scenie po starych wyjadaczy pokroju Metalliki, czy Iron Maiden.

Polscy muzycy, z inspiracji warszawskiego zespołu Scream Maker*, już od 7 lat oddają hołd pamięci Ronniego w ramach trasy „King of Rock And Roll”.  – W tym roku oprócz największych hitów z jego repertuaru, wykonamy także te najcięższe i rzadziej grane przezeń live utwory z płyt takich, jak „Dehumanizer” (Black Sabbath), czy „Strange Highways” oraz „Angry Machines” (DIO) – mówi Sebastian Stodolak, wokalista Scream Maker.

 Obok Scream Maker do memoriałowej drużyny należą Kasia Bieńkowska i Mirek Skorupski (White Highway) Dawid Pięta (MadRise) oraz Norman Power (Another Pink Floyd), a także goście specjalni, których organizatorzy ujawnią w nadchodzących miesiącach.

Patronat medialny nad gdyńskim koncertem trasy objęli: Radio Gdańsk oraz GłosGdyni.eu

 

Bilety dostępne online – od marca – w klubach.

Link do biletów: https://goout.net/pl/bilety/vii-tribute-to-ronnie-james-dio/rswf/?fbclid=IwAR2n9Df7Nfimh8BJn2ty28XDS-5wSSpHuvvLru7evdRGf_-joQu4aJhQfas

  Link do wydarzenia na FB   https://www.facebook.com/events/2654876787929516/

Miejsce: Gdynia, Blues Club

Data: 22.05

Godzina: 20:00

Powiązane tematycznie

My się znamy – wernisaż absolwentów gdyńskiego Plastyka

Nieuchronność partytury zdarzeń

Kultura i rozrywka

Anna Walentynowicz | spacer kuratorski

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie