MMG fot. Czesław Mikołajew
Gdynia Senioralna Kultura

Muzealny klub dla seniorów

Muzeum Miasta Gdyni chce aktywizować seniorów i zaprasza do wirtualnego „Klubu Doborowego Towarzystwa”, który ma się stać miejscem budowania nowych relacji i znajomości. Start w grudniu, zapisy do klubu już trwają.

W czasie pandemii seniorzy w dużej mierze zostali skazani na samotność. Bo nawet jeśli mają opiekujące się nimi rodziny, to wiele z nich nie chce narażać najbliższych na ryzyko zakażenia koronawirusem i ogranicza spotkania do minimum. Dlatego tak cenna jest nowa inicjatywa Muzeum Miasta Gdyni.

– W poprzednich latach w Muzeum Miasta Gdyni odbywały się spotkania dla seniorów mniej lub bardziej regularnie. Seniorzy są wyjątkową grupą, którą chcielibyśmy móc rozgościć w naszym budynku, dlatego też zadecydowaliśmy o stworzeniu Klubu, który będzie przestrzenią tylko dla seniorów. Natomiast, w związku z pandemią, dołożymy wszelkich starań, aby klimat Muzeum przenieść do mieszkań i domów seniorów. Czerpaliśmy wiedzę z poprzednich lat i wydarzeń, ale tym razem zależy nam na stworzeniu stałej grupy odbiorców i zaczęciu od początku – mówi Małgorzata Bujak, koordynatorka projektu.

Aby dołączyć do Klubu Doborowego Towarzystwa, seniorzy proszeni są o kontakt z koordynatorką projektu – Gosią Bujak, pod numerem telefonu: 58 662 09 35 lub 58 662 09 36 lub mailowo m.bujak@muzeumgdynia.pl.

c.m

Źródło: https://www.gdynia.pl/aktualnosci-9,6470/muzealny-klub-dla-seniorow,553185

 

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cicovian
Cicovian
19/11/2020 23:44

Najwyraźniej brak im eksponatów.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x