Sport

Murawa Stadionu Miejskiego w Gdyni zostanie wymieniona

To już pewne: nawierzchnia Stadionu Miejskiego w Gdyni zostanie wymieniona.

– Przez lata gdyńska murawa uchodziła za najlepszą w Polsce. Chcemy, aby te czasy powróciły. Nie czekamy na związany z mistrzostwami świata U20 raport FIFA, tylko już dziś podejmujemy decyzję o wymianie – deklaruje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który

 – wraz z wiceprezydentem Markiem Łucykiem – spotkał się na stadionie z dyrektorami Gdyńskiego Centrum Sportu Rafałem Klajnertem i Pawłem Brutelem oraz prezesem Arki Gdynia SSA Wojciechem Pertkiewiczem.

Już podczas pierwszego tegorocznego meczu murawa nie wyglądała dobrze. Minął miesiąc, a jej dawny blask, którym nie tak dawno zachwycała się piłkarska Polska, wciąż pozostaje wspomnieniem.

– Głównymi powodami takiego stanu murawy są przede wszystkim: złe rozlokowanie wilgotności w profilu glebowym oraz bardzo niski poziom odporności na rozrywanie, co oznacza, że system korzeniowy wadliwie się rozwija, nie rośnie głębiej niż na trzy-cztery centymetry. Mimo wszelkich starań, w takich warunkach trawa po prostu nie urośnie

 – wyjaśnia Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Doświadczenie gdyńskich greenkeeperów pozwalało wierzyć, że możemy pokonać wszelkie przeciwności. Spróbowaliśmy wszystkich możliwych metod regeneracji murawy. Niestety w konfrontacji z kapryśną, zimową aurą nie zareagowała ona zgodnie z oczekiwaniami. W takim przypadku trzeba podjąć radykalne kroki – dodaje.

– Robimy wszystko, aby kluczowe dla Arki mecze rozegrane zostały na zdecydowanie lepszej nawierzchni niż obecna. Wspólnie z przedstawicielami klubu rozważamy kilka wariantów i analizujemy możliwe terminy wymiany. Pewne jest, że już wkrótce piłkarze będą grać na nowej murawie – zapowiada wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

Radości z dzisiejszej decyzji nie ukrywa prezes Arki.
– Od tygodni obserwuję starania pracowników Gdyńskiego Centrum Sportu i jestem przekonany, że zrobili wszystko, co w ich mocy. Cieszę się z osobistego zaangażowania panów prezydentów oraz z decyzji, którą wspólnie podjęliśmy. Reszta w nogach piłkarzy – mówi Wojciech Pertkiewicz.

Najbliższy mecz na Stadionie Miejskim w Gdyni zaplanowano na 30 marca. O godzinie 18:00 Arka podejmie Śląsk Wrocław.

http://gdyniasport.pl/

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie