Z Gdyni

Mostek na Chylonce – niezbędne zamknięcie i odbudowa

Podmyty mostek na Potoku Chylońskim w ciągu ul. Janka Wiśniewskiego / fot. Paweł Kukla

Trwają działania związane z usuwaniem skutków ulewy sprzed kilku dni, gdy zarwał się fragment jezdni i przepust w ciągu ul. Janka Wiśniewskiego. Po wstępnej analizie wiadomo, że jego stan nie pozwala na wznowienie ruchu (w tym także pieszych i rowerów) po odcinku między ul. Logistyczną i Kontenerową. Prezydent Gdyni podjął już decyzję o zabezpieczeniu środków na ewentualną naprawę drogi.

Przypomnijmy, że po czwartkowej (21 czerwca) ulewie przechodzącej nad Gdynią nadmiar wody spowodował osunięcie się skarpy przy ul. Janka Wiśniewskiego, co doprowadziło do zniszczenia korpusu drogi oraz przepustu  w ciągu Potoku Chylońskiego. Służby zamknęły fragment drogi i natychmiast rozpoczęto analizę, która oszacuje skalę zniszczeń.

Po wydaniu opinii przez specjalistę wiadomo już, że stan techniczny drogi i przepustu nie pozwala na jej udostępnienie nawet dla ruchu pieszych i rowerzystów. Obiekt ucierpiał bezpośrednio przez działanie wezbranych wód rzeki, w wyniku nawalnych opadów atmosferycznych, a podmyty został ponadto większy fragment korpusu drogi, co mogłoby stanowić zagrożenie. Droga pozostanie zamknięta, ogrodzona specjalnymi barierami.

Podmyty mostek na Potoku Chylońskim w ciągu ul. Janka Wiśniewskiego / fot. Paweł Kukla
Podmyty mostek na Potoku Chylońskim w ciągu ul. Janka Wiśniewskiego / fot. Paweł Kukla

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził oględziny miejsca awarii przy udziale podmiotów zaangażowanych: Zarządu Dróg i Zieleni, Energa Operator SA, Zarządu Morskiego Portu Gdynia i firmy Strabag. Tym samym Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego rozpoczął procedurę przygotowania i wydania postanowienia, a następnie decyzji w sprawie usunięcia awarii.

Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wskaże zakres naprawy, za który będzie odpowiedzialna Gdynia.

Autor: Kamil Złoch//Gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie