Image default
Kultura

Monodram o Charliem Chaplinie na festiwalach teatralnych na Litwie i Ukrainie

Mateusz Deskiewicz aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, będzie reprezentował Polskę na dwóch międzynarodowych festiwalach teatralnych, gdzie zaprezentuje monodram „Być jak Charlie Chaplin”. 9 października wystąpi na XV International Theatrical Festival of the Monodramas „Maria” w Kijowie, a kilka dni później, 12 października, zaprezentuje się na XIII International Festival of Monoperformances „Atspindys” w Visaginas na Litwie.

„Być jak Charlie Chaplin” jest aktorską próbą zmierzenia się z legendą kina niemego. Oryginalny scenariusz autorstwa Piotra Wyszomirskiego konfrontuje osobę i twórczość Chaplina z kondycją dzisiejszego artysty. Autor za medium i partnera nieprzypadkowo wybrał aktora teatru muzycznego. Monodram jest wulkanem energii, w którym Mateusz Deskiewicz prezentuje pełen wachlarz swych umiejętności: tańczy, śpiewa, wzrusza, rozśmiesza i prowokuje do refleksji. Opracowanie muzyczne całości przygotował Artur Guza, a film wideo Łukasz Czerwiński.

Spektakl swoją premierę miał w grudniu 2014 roku i od tego czasu prezentowany był na różnych festiwalach, konkursach i przeglądach m. in. w Łodzi, Koszalinie, Olsztynie, Rybniku, Toruniu, Lublinie, Warszawie czy na Helu. Wykonawca został doceniony na III Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora SOLO zdobywając Nagrodę Jury oraz Nagrodę Honorową, statuetkę „Strzała Północy” na 3. Koszalińskich Dniach Monodramu – Debiuty, wyróżnienie na 13. Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie oraz Nagrodę Aktorską na XX Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku. Spektakl był również prezentowany w 2017 roku w Armenii na 15. „Armmono” One Man Show International Festival.

XV International Theatrical Festival of the Monodramas „Maria” odbywa się 4-9 października  w Kijowie.

XIII International Festival of Monoperformances „Atspindys” odbywa się 10-13 października w Visaginas.

Więcej informacji:
http://charlie.pomyslodalnia.pl/

Powiązane tematycznie

Drugi dzień festiwalu za nami

Kultura i rozrywka

44. FPFF: „Solid Gold” wycofany

Kultura i rozrywka

Wtorek na 44. FPFF

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie